Ali Ağaoğlu Gecekonducuya 'Ağa'lık yapıyor!

Ali Ağaoğlu, My Home Maslak'ta satışlara başladı. Evleri askeri alan içinde kalan 66 gecekonducuya tapu sevinci yaşatan Ağaoğlu, şimdi de onları rezidans sahibi yapıyor
Ali Ağaoğlu Gecekonducuya Ağalık yapıyor!
Bu haberi paylaşın :
Tarih : 23 Temmuz 2011 Cumartesi 08:13

Ağaoğlu Şirketler Grubu, iş yaşamının merkezi İstanbul Maslak'ta 26 bin 200 metrekarelik Arsa üzerinde 786 daire, 26 ofis ve 26 mağazanın yer aldığı My Home Maslak projesinde daire satışlarına başlıyor. Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, My Home Maslak'ta 1 hafta süreyle ön talep kabul etmeye başladıklarını belirterek, şimdiden 2 bine yakın ön talep aldıklarını, projedeki tümdaireleri 1 haftada satacaklarını öngördüğünü kaydetti.

Ali Ağaoğlu, toplam 3 kulede 786 daireden oluşan My Home Maslak'ta dairelerin yanı sıra 26 ofis ve 26mağazayı satışa sunmadıklarını söyledi. 30 ay sonra teslim edilecek projede farklıtipte daire seçenekleri bulunuyor. My Home Maslak'ta fiyatlar studio dairelerde202 bin TL, 2+1'lerde 478 bin TL, 3+1 dairelerde ise 552 bin TL'den başlıyor. Ağaoğlu, My Home Maslak'ta da tüketiciye kolaylık sağlayan iki farklı ödeme planı sunuyor. En az yüzde 25'i peşin ve kalan yüzde 75'i banka kredisiyle 10 yıla kadar vadeli ödeme imkânı bulunuyor. 

 

RÜYA PROJE' EYLÜLDE 
Ali Ağaoğlu Maslak'ta ikinci bir projeye daha hazırlanıyor. Ağaoğlu, 241 bin 945 metrekarelik Arazi de yaklaşık 4.5 milyar dolarlık gelir beklediği "Rüya proje"ye eylül ayında başlayacak. Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımıyla gerçekleştirilen en büyük proje unvanına sahip Maslak projesi ihalesini Ağaoğlu, 3 milyar 250 milyonTL'lik toplam satış geliri ve 1 milyar 153 milyon TL Emlak GYO payı teklifiylekazanmıştı. Ali Ağaoğlu, projenin aşağı yukarı hazır olduğu bilgisini vererek, "Eylül ayında, en geç ekimde Türkiye'yi dünyaligine taşıyacak bu rüya projeyi en uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla satışa sunacağız" dedi. 

 

200 daire kooperatifin
Ağaoğlu'nun My Home Maslak projesi 3. Kolordu karargahı ile Ayazağa köyü arasında kalıyor. Bir zamanlar askeri alan statüsünde olan bu arazinin ilginç bir öyküsü var. 60'lı yıllarda köyden kente göç dalgasıyla İstanbul'a gelen ailelerin bir bölümü Şişli Ayazağa'ya gecekondularını yapıyorlar. 66 ailenin arazisi ise askeri alan içinde kalıyor. 1983'te Özal döneminde çıkan imar affıyla bölgedeki gecekonducular tapularına kavuşurken, bu 66 aile evleri askeri alan içinde olduğu için bu haktan yararlanamıyor.

66 aile bir araya gelip Yeşil Maslak Koru Kooperatifi'ni kurarak uzun uğraşla Milli Savunma Bakanlığı'nı araziyi ihale ile kendilerine satması konusunda ikna ediyorlar. Bu defa da talep edilen Arsa bedelini bulamıyorlar. Ve devreye Ali Ağaoğlu giriyor. Kooperatif üyeleriyle anlaşarak, arsaların parasını Ali Ağaoğlu ödüyor ve 66 aile tapularına kavuşuyor. Şimdi bu ailelerle Kat Karşılığı anlaşan Ağaoğlu, projedeki dairelerin yüzde 25'ini Yeşil Maslak Koru Kooperatifi'ne verecek.

Ağaoğlu iletişim bilgileri 

Web    : www.agaoglu.com.tr/

e-mail : info@agaoglu.com.tr

Tel       : 0 (216) 687 11 11

İlgili Haberler

Haftanın Projesi
DKY İnşaattan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanyaDKY İnşaat'tan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanya

DKY inşaat, Lokum Evler ve DKY Kartal projelerine özel Ramazan Kampanyası düzenliyor. Şirket her iki proje için Ramazan ayı boyunca varolan indirimlere ek olarak yüzde 3 indirim fırsatı sunuyor.


Foto galeri

  • SİYAH KALEM KÖY ZEKARİYAKÖY
  • DUMANKAYA MOZAİK
  • ESENLER EMLAK KONUTLARI
  • METROPARK TOWERS