Bakan Özhaseki’nin talimatıyla 400 lisans öğrencisine ayda 400 TL burs verecek.

Yazdır

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfı, Bakan Özhaseki’nin talimatıyla 400 lisans öğrencisine ayda 400 TL burs verecek.

BAKANLIK 400 LİSANS ÖĞRENCİSİNE AYDA 400 TL BURS VERECEK

 

Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TUÇEV) lisans öğrencilerinden Çevre ve Şehircilik alanın da Çevre Mühendisliği, Biyoloji, Elektrik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Kimya ve Kimya Mühendisliği,  Şehir Plancısı, Mimar ve  İnşaat Mühendisliği bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerden bitirme tezi ya da bitirme projesi hazırlayan öğrencilere yönelik başlattığı burs çalışmasına bu yıl da devam edecek.

Geçen yıl 330’u lisans olmak üzere 500 den fazla öğrenciye burs veren TUÇEV’in bu yıl ki başvuruları başladı. Belirtilen konu başlıkları altında tez hazırlayan öğrenciler ekteki linkten (http://tucev.org/duyurular/7-subat-1-mart-2017-bitirme-tezi-hazirlayan-ogrencilere-yonelik-burs-basvurusu )  01 Mart 2017 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

Vakıf 1 Mart 2017 tarihini baz alarak bursları ödemeye başlayacak. Ayda 400 TL olmak üzere TUÇEV,  4 ay süre ile toplam 400 lisans öğrencisine burs verecek. 

Burs alan öğrenciler üniversite tarafından yapılan tez kabulünden sonra, tezini yazılı doküman ve CD/USB formatında birer kopya halinde TUÇEV ’e teslim edecek. Bitirme tezleri ve bitirme projeleri vakıf tarafından kurulan Çevre ve Şehir Kütüphanesinde yer alacak.