Başkan Gümrükçüoğlu, Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını İnceliyor

Yazdır

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Belediye ile TOKİ'nin ortaklaşa yürüttükleri Zağnos Vadisi 3. Etap Kentsel Dönüşüm Alanında incelemelerde bulundu.

Rekreasyon düzenleme çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiği Kahramanmaraş Caddesi ile tarihi Zağnos Köprüsü arasını kapsayan üçüncü etapta yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Gümrükçüoğlu, Vadinin en kısa zaman da halkın hizmetine açılacağını söyledi. Vadi içerisinde tarihi Trabzon evi mimarisinde yapılan kafeterya ve butik otelleri de gezen Gümrükçüoğlu çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

Başkan Gümrükçüoğlu, Kahramanmaraş Caddesi ile Sahil yolu arasını kapsayan dördüncü etapta kamulaştırma çalışmalarını sürdüğünü belirterek, "102 bina kamulaştırtıldı. Pazarkapı'da istimlak edilen 57 bina için hak sahiplerine yaklaşık 25 milyon TL ödeme yapıldı. Dördüncü etabın tamamlanması ile birlikte sahilden giren vatandaşların Çamoba'ya kadar yeşil ve ferah bir alanda yürüyüş yapabilecek. Zağnos Vadisi ile Tabakhane Vadileri bu kentin adeta nefes borularıdır. Bu iki vadinin dönüşümlerinin tamamlanması ile hava koridorları açılacak şehrimiz rahat bir nefes alacak" dedi.Kaynak:Haberler.com