Lükste ve konforda birbiriyle yarışan Rüya Evler

Yazdır

Binalar yükseldikçe yeşilden koptuk demeyin. Lükste ve konforda birbiriyle yarışan bu "rüya evlerde" şehir merkezinde 4 mevsim bahçe içinde yaşama fırsatı sunuluyor.

Değişen ve gelişen yaşam koşulları insanların konut anlayışını da değiştiriyor. Yoğun ve yorucu bir günün sonunda insanlar dört duvar arasında sıkışmış bir şekilde vakit geçirmek istemiyorlar. Apartman hayatına sıkışmış günümüz insanı, artık günün yorgunluğunu atıp, enerji toplayabileceği bir yaşam alanı istiyor. Bunu fark eden konut yatırımcıları artık projelerinde toplam alanın yüzde 70-80'i gibi büyük bir bölümü yeşil alana ayırıyor.  Bu lükste ve konforda birbirleriyle yarışan rüya evler, özel peyzaj tasarımı ile de konut sakinlerine doğa ile iç içe bir yaşamın kapılarını aralıyor. Rengarenk çiçeklerin ahenk içerisinde kullanıldığı muhteşem peyzajlarıyla dikkat çeken rüya evler, şehrin göbeğinde olmasına rağmen, şehir stresinden tamamen uzakta bir yaşam fırsatı sunuyor. Su yolları ve göletlerle zenginleştirilen bu tasarım harikası bahçeler, yaşam alanınızı huzurlu bir yer haline getiriyor. Konut sakinlerinin ortak kullanımına sunulan bahçelerin yanı sıra kişiye özel sunulan kat bahçeleri ile de, bahçe keyfi evlere taşınıyor. Şehir hayatının dikey büyümesini sürdürdüğü günümüzde, açık havadan ve yeşilden faydalanmayı sağlayan kat bahçeleri, konutta yeni moda olarak çıkıyor karşımıza. İstanbul'un en merkezi lokasyonlarında inşa edilen ve maksimum konfor sağlayan rezidanslarda, kat bahçeleri ile şehir merkezinde bile bahçe içinde yaşama şansı sunuyor.

 

Gökyüzünde bahçe keyfi

MY HOME MASLAK

Şehrin karmaşasından uzak ama şehrin tam ortasında kusursuz bir yaşam hayali, My Home Maslak'ta gerçek oluyor. Özel tasarım "bahçe balkonlar" ile gökyüzünde bahçe keyfi günün yorgunluğunu unutturuyor. Yüzde 80'i yeşil alandan oluşan projede, özel tasarımlı bahçe balkonlar ile daire sahiplerine gökyüzünde bahçe keyfi sunuluyor. Özel olarak tasarlanmış 3 kulede toplam 786 daireden oluşan My Home Maslak, özenle düşünülmüş mimari detaylarıyla, Ağaoğlu kalitesini sunuyor. Projede yer alan dairelerde  1+0, 1+1, 2+1, 3+1, 3.5+1, 4+1 dubleks ve 4.5+1 tipi daire seçenekleri bulunuyor. Optimum metrekare kullanım alanı düşünülerek planlanan dairelerde, ferahlık ve fonksiyonellik ön planda tutuluyor. Projede yer alan daireler 449 bin TL ile 1 milyon 903 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.

Her daire bahçeli

SOYAK BAHÇE/BAHÇE

Soyak Holding tarafından Bahçeşehir'de  hayata geçirilen "Soyak Bahçe&Bahçe Evleri"nde cennet bahçenize taşınıyor.Bahçe dizaynı ile dikkat çeken proje kapsamında tüm dairelerin kendine ait bahçesi bulunuyor. Yeni nesil bahçe anlayışının hayata geçirildiği Soyak Bahçe&Bahçe'de yeşil bambu tasarımlı bu özel bahçelerin bakımı da oldukça kolay. Yatay konsepte tasarlanan projede, herkes kendine ait lüks ve bakımı kolay bir bahçeye sahip olacak. Tüm evlerin dubleks ve tripleks olarak tasarlandığı Soyak Bahçe&Bahçe'de 3+1 teras bahçeli dubleksler 402 bin TL'den  5+1 tripleksler ise 568 bin TL'den satışa sunuluyor. Toplam 294 konuttan meydana gelen projenin, 2013'te tamamlanması planlanıyor.

Meyveyi dalından yiyeceksiniz

ADAPARK

Yeşiller içinde huzurlu bir yaşam isteyenler için tasarlanan "Adapark", balıklı gölü ve meyve bahçeleriyle şehir hayatı içinde doğayla iç içe bir yaşam fırsatı sunuyor. Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul firmalarından Sur Yapı tarafından Sancaktepe'de hayata geçirilen proje, yalnızca bir ev değil, farklı bir yaşamın kapılarını da aralıyor. Adapark'ta zamanınızı su yolları ve göletler arasında doğayla iç içe geçirerek, bir iskelede güneşin batışını izleyebileceksiniz. İstanbulluları özledikleri geniş yeşil alana sahip bir proje ile buluşturacak olan  AdaPark'ta ev sahibi olanlar site içerisinde yer alan meyve bahçelerinden taze meyvelerini dalından kopararak yiyebilecek. Balıklı gölü ve meyve bahçeleriyle şehir hayatı içinde doğaya yaklaşmayı sağlayan AdaPark, nar, elma, kiraz, kayısı gibi ağaçlarla süslü meyve bahçeleriyle unutulan değerleri yeni nesillerle tanıştıracak. 

Adapark'taki renk renk meyve ağaçları ve Japon bahçeleri gibi incelikle düşünülmüş birçok detay, yaşam alanınızı huzurlu bir yer haline getiriyor. Ayrıca, Adapark'taki su kanalları ve iskeleler, sizi günlük hayatta alıştığınız görüntülerin dışına taşıyor ve güzelliklerle dolu bir hayatın tadını çıkarmaya davet ediyor. Farklı aile tipleri düşünülerek tasarlanan projede, 3+1 ve daha geniş yaşam alanlarını tercih edenler için 115 metrekare ile 284 metrekare arasında değişen 3+1, 3,5+1, 4+1, 5+1 ve 5,5+1 daireler sunuluyor. Projede daireler 198 bin ile 588 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.

Dört mevsim yemyeşil

LİVA İSTANBUL

Sinpaş Yapı'nın Sultanbeyli'de yapımına başladığı Liva İstanbul, peyzajında kullanılan bitki örtüsü ile oldukça etkileyici bir proje. Farklı konseptte 10 farklı ada ve onlarla bütünleşen bitki dokusunda birbirinden farklı yaklaşık 40 adet bitki ve 30'dan fazla ağaç türü kullanılan Liva İstanbul, mevsimler değiştikçe farklı tonlarda kurgularla sakinlerine muhteşem bir manzara sunuyor. Saray manolyasından, mimozaya farklı türlerde bambulara, su bitkilerine kadar pek çok özel bitki ve ağaç ile süslenecek Liva İstanbul'da, dış dünyadan uzak, huzurlu bir dinginlik sakinleri bekliyor. Kentin yorucu etkisi Liva İstanbul'un yemyeşil bahçesi ve her daireden görülen biyolojik gölet ile tarihe karışıyor.  Büyüklükleri 63 metrekare ile 200 metrekare arasında değişen toplam 314 konuttun bulunduğu projede fiyatlar konut tipine göre 134 bin 500 ile 729 bin 500 TL arasında değişiyor. 9 farklı tipte dubleksin yer aldığı projede, 1+1'den 4+1'e kadar farklı daire seçenekleri sunuluyor. Projenin Eylül 2013 yılında tamamlanması planlanıyor.

İnsan, doğa ve su…

SU EVLERİ

Dumankaya İnşaat tarafından, Tuzla Aydınlı'nın zümrüt adası Gizli Bahçe'de hayata geçirilen "Su Evleri", zengin peyzaj ve su alanlarıyla dikkat çekiyor. Dairelerin önlerine kadar uzanan minik adalarla süslenen "Gizli Bahçe Su" evleri insan, doğa ve su birlikteliğinin mükemmel birlikteliğini yaşama fırsatı sunuyor. Huzurlu ve dingin yaşamı sevenlere hitap edecek şekilde tasarlanan proje, toplam 3 blokta 194 konuttan meydana geliyor. Proje kapsamında stüdyo,  1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunuluyor. Dairelerin 111 bin TL ile 341 bin TL arasında değiştiği Gizli Bahçe Su evlerinde, yaklaşık 286 metrekareden oluşan sosyal alan içinde ise pek çok olanak sunuluyor. Proje kapsamında fitness center, sauna, hamam, açık yüzme havuzu, cafe, gezinti terasları ve kat bahçeleri, yürüyüş parkurları, açık ve kapalı otoparklar ve 24 saat güvenlik hizmetleri sunuluyor.

İstanbul'un gizli bahçesi

TERRACE BAHÇE

İnanlar'ın Zekeriyaköy'de hayata geçirdiği Terrace Bahçe, son dönem yüksek talep alan küçük üniteli yapılaşma hemen hemen yok denecek kadar az olan bölgedeki ilk küçük üniteli, az katlı butik site konsepti ile diğer projelerden ayrılıyor. Konut sahiplerine müstakil ev konforu sunan Terrace Bahçe, konseptinin yanı sıra tasarımı ve konumu itibariyle de önem kazanıyor. Terrace Bahçe sakinleri, bir taraftan doğanın içinde doğal yaşamın tadını çıkarırken, diğer taraftan da güvenli ve huzurlu bir site yaşamının konforunu yaşıyor. Bu ayrıcalıklı keyif, yaşam alanlarında da kendini hissettiriyor. Terrace Bahçe'nin şehirden uzaklaşamayan, ama şehir yoğunluğundan kaçmak isteyenler için iyi bir alternatif olarak duruyor. Karadeniz, Boğaz ve orman manzaralı projenin hem tasarımı hem de konumu itibariyle bölgedeki diğer projelerden ayrılıyor. 4 katlı 3 bloktan oluşan projede 1+1'den 4+1'e kadar farklı daire seçeneği sunuluyor. Bahçe ve çatı dublekslerinin yer aldığı projede, konutların giriş katlarının hepsinde bahçe ve üst katlarda ise teras bulunuyor.

Çatı ve bahçe dubleksleri var

216 SANCAKTEPE

216 Yapı tarafından İstanbul'un en hızlı gelişen yerleşim yerlerinden biri olan Sancaktepe'de inşa edilen "216 Sancaktepe Konutları", sosyal donatılarıyla zengin ve güvenli bir yaşam tercih edenler için tasarlandı. Şehrin içinde ama gürültüden uzak bir hayat sunulan projede, ara kat daireler, çatı dubleksleri ve bahçe dubleksleri yer alıyor. 117 metrekare büyüklüğündeki 2+1 bahçe dubleksi 235 bin TL, 125 metrekare büyüklüğündeki 2+1 bahçe dubleksler 250 bin TL, 135 metrekare ve 174 metrekare büyüklüğündeki 3+1 bahçe dubleksleri ise 257 bin ile 348 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. Peşin alımlarda bu fiyatlara yüzde 15'e varan indirim uygulanıyor. Yüzde 70'inin yeşil alana ayrıldığı projede, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, yüzme havuzu, fitness center ve sauna bulunuyor.

Park ve bahçelerle kaplı bir yaşam

ASL'I BAHÇE

Doğanın kucağında, Aydos Ormanları'nın eteklerinde, seyrine doyulmaz Adalar manzarası ile Asl'ı Bahçe,  Kartal'da yükseliyor.  İnanlar tarafından hayata geçirilen proje, yaşam enerjinizi tazeleyecek özel peyzajlı bahçeleri, hemen yanı başınızda alışveriş olanağı sunan merkezi konumu, 365 günü tatil havasını yaşayacağınız terası ve havuzları ile dikkat çekiyor.  Kartal Uğur Mumcu'da yükselen Asl-ı Bahçe, güvenli, sosyal olanakları ile keyifli, tertemiz orman havası ile sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralıyor. 17 katlı tek blok üzerinde modern iç mimariye sahip dubleks daire ve bahçe katı daire seçeneklerinin sunulduğu projede, toplam 90 özel daire yer alıyor. 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 seçeneklerindeki daireleriyle herkese uygun yaşam alanı sunulan projenin sosyal alanında ise  sauna, fitness center, çocuk oyun odası, çok amaçlı salon, duş, WC ve soyunma odaları; açık alanında ise yüzme havuzu, çocuk havuzu ve güneşlenme terası bulunuyor.

Her eve bir bahçe

ASMALI EVLER

Dekar DK tarafından Bahçeşehir'de inşa edilen "Asmalı Evler", İstanbul'da bahçeli bir yaşamın hayalini gerçeğe dönüştürüyor. "Her Eve Bir Bahçe" konseptiyle hayata geçirilen projede, metrekaresi 40 ile 300 metrekare arasında değişen bahçe bulunuyor. Toplam 170 bahçeli evden oluşan projede, 134-180 metrekare arasında değişen 9 farklı tipte konut yer alıyor. Fiyatları 308 bin TL ve 590 bin TL arasında değişen Asmalı Evler,  konutlara özel bahçeler, yarı olimpik yüzme havuzu, kafe ve fitness salonunun yer aldığı sosyal tesisler, kapalı ve açık otoparklar, rekreasyon alanları, yürüyüş parkurları ile betonun değil yeşilin hakim olduğu bir hayat sunuyor.  Toplam 170 bahçeli evden oluşan ve 80 milyon TL yatırım değerine sahip olan Asmalı Evler Projesi'nin 64 bahçeli evden oluşan ilk etabı Kasım 2012 tarihinde teslim edilecek. Asmalı Evler'in 64 konuttan oluşan ikinci etabı Haziran 2013 tarihinde, 42 konuttan oluşan üçüncü etabı ise Eylül 2013 tarihinde teslim edilecek.

Sebze bahçeleri var

FUAYE SÜREYYAPAŞA

Yılmaz İnşaat ve Kiptaş İnşaat ortaklığında Maltepe Süreyyapaşa Ormanı'nın yanı başında konumlanan "Fuaye Süreyyapaşa" az katlı binalarla yeşilin içinde bir yaşamın kapılarını aralıyor. Fuaye Süreyyapaşa'da her ihtiyacı karşılayacak şekilde bahçeli, teraslı ve kat bahçeli olarak tasarlanan 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri bulunuyor. "Az Katlı Çok Farklı" sloganıyla lanse edilen "Fuaye Süreyyapaşa"da 3+1 ve 4+1 çatı dubleksleri 414 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Projesinin sosyal donatıları arasında açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk havuzları, kaykay pisti, sebze bahçeleri, mutfak atölyesi, yoga ve pilates atölyesi, hobi odası, fitness center, mini sinema salonu, sauna, bisiklet, koşu-yürüyüş parkurları ve her daire için kapalı otopark bulunuyor. 

Doğa ve yeşil iç içe

KELEBEKLER VADİSİ

Mimart Yapı tarafından Bahçeşehir'de yapımı devam eden "Kelebekler Vadisi", doğa ve yeşil ile iç içe yaşamayı seven ailelerin tercihi olma iddiasını taşıyor. Yüksek bloklardan ve şehir kalabalığından sıkılanlar tarafından ilgi gören projede, evlerin yüzde 68'i bahçe kullanımına sahip. Bu özelliği sayesinde unutulmaya yüz tutan bahçe kültürünü de canlandıran Kelebekler Vadisi, 166 konutluk butik bir proje olması ve projeyi tercih edenlerin ağırlıklı olarak ailelerden oluşması komşuluk ilişkisinin de ön plana çıkmasını sağlıyor. Projede, 2 anfi tiyatrosunun sırt sırta vermiş benzersiz arazi yapısıyla, tamamı tripleks olan 82 özel villa ve sadece 4'er katlı 8 blokta yer alan toplam 84 özel daire ile doğal bir yatay yaşam alanı sunuluyor. Doğayla iç içe, ama şehrin içinde, en üst seviyede güvenlikle donatılmış bir yaşam fırsatı sunulan projede, sakin, sessiz ve keyifli yepyeni bir yaşamın kapıları aralanıyor. Kaynak:  exclusivehomes dergisi