Bulut İnşaat'tan KKTC’ye 500 milyon dolarlık proje!

3 çocuklu ve 3 çocuk taahhüdünde bulunan ailelere yüzde 33 indirimle gündeme gelen Bulut İnşaat, KKTC’ye ilk etapta 500 milyon dolar yatırıp toplamda 1000 konut yapmayı ve bir de muhafazakar kesime yönelik otel projesi gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bulut İnşaat, ayrıca kasımda Esenyurt’ta bir proje daha satışa çıkaracak.
Bulut İnşaattan KKTCye 500 milyon dolarlık proje!
Bu haberi paylaşın :
Tarih : 31 Ekim 2011 Pazartesi 05:55

İki hafta çnce başlattığı 3 çocuklu ve 3 çocuk taahhüdünde bulunan ailelere yüzde 33 indirim kampanyasıyla gündeme gelen Bulut İnşaat, yönünü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) çevirdi. Evviva konseptiyle Esenyurt ve civarında Konut projeleri gerçekleştiren Bulut İnşaatKıbrıs'a ilk etapta 500 milyon Dolar yatırıp, 1000 Konut yapmayı ve bir de muhafazakar kesime yönelik Otel projesi gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bulut İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut, "Kıbrıs'ta bir dairenin fiyatı 170-200 bin lira arasında değişiyor. Ben 90-100 bin liraya konut satıp, Kıbrıs konut piyasasına hareket getirmeyi hedefliyorum" dedi.


Konut arazisi aldı

Kıbrıs'ta bir Şirket kurduklarını ve konut projesi gerçekleştirmek için Arazi satın aldıklarını belirten Bulut, şunları söyledi: "Kıbrıs'ta 2 yıllık bir Yatırım planım var. 2012-2013 yılları arasında ilk etapta 500 milyon dolarlık bir Yatırım öngörüyoruz ancak yatırıma devam edip ilerleyen yıllarda 1 milyar dolara da çıkarabiliriz. 1000 konut hedefimiz var. Bu hedefe ulaşmak için de ilk arazimizi Girne'de aldık. 280 villa ve 120 konutun olduğu bir proje yapacağız. Projenin yarısını Türklere, yüzde 10'unu Kıbrıslılara, geri kalanını da yurtdışına, özellikle Araplara satmayı hedefliyoruz."
 

Muhafazakar kesime otel

Kıbrıs'ta 49 yıllığına kiraladıkları 800 metre koya sahip 100 dönüm Arazi üzerinde de muhafazakar kesime yönelik bir Otel açmayı planladığını anlatan Bulut, şöyle konuştu: "250 milyon dolarlık bir yatırımla 1500 odalı büyük bir otel yapmayı planlıyoruz. Bir kısmı Tatil köyü, bir kısmı bina olacak. Kıbrıs'a sosyal yatırımlarımız da olacak. Huzurevi, Düğün salonu, Cami gibi halkın kullanımına yönelik projeler de geliştireceğiz. Kıbrıs'a yapılan yatırımlar teşvik ediliyor. Biz de kâr beklentimiz olmadan bu bölgeye gireceğiz."
 

Kasımda yeni proje geliyor 

İstanbul'da ise Esenyurt'ta ve Beylikdüzü'nde Evviva Gümüş City, Eviva Yaşam Merkezi, Eviva Residence ve Evviva Tower projeleri bulunan Bulut İnşaat'ın kasım ayında 5'nci projesini de satışa çıkaracağını ifade eden Bulut, "Yine Evviva ön adıyla bir projeye yapacağız. Tamamı 2+1'den oluşan 1800 konutluk proje yapacağız. 4 katlı bir Alışveriş Merkezi üzerinde proje yükselecek" diye konuştu. 
 

15 bin konuta ulaşınca Esenyurt’tan çıkarım

Esenyurt'ta gerçekleştirdiği projelerdeki konut sayısının 5'nci projeyle birlikte 10 bine ulaşacağını kaydeden Temel Bulut, hedefini şöyle anlattı: "Şu anda Esenyurt'ta projelerimiz birbirinden güç alıyor. Bölgedeki metrekare fiyatlarının aşağı inmesine de faydamız oldu. Ancak 15 bin konuta tamamlayınca bölgeden çekilip, başka bir bölgeye gireceğim. Bu da 2013 yılına denk gelecek. Asıl hedefim Anadolu şehirlerinde proje yapmak. İhtiyacı olan ve daha önce girilmemiş şehirleri deneyeceğim.

Bulut İnşaat İletişim bilgileri 

Web     :  www.bulutinsaatyapi.com/

Tel        : 444 2 561

Meltem Kara - Akşam

İlgili Haberler

Haftanın Projesi
DKY İnşaattan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanyaDKY İnşaat'tan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanya

DKY inşaat, Lokum Evler ve DKY Kartal projelerine özel Ramazan Kampanyası düzenliyor. Şirket her iki proje için Ramazan ayı boyunca varolan indirimlere ek olarak yüzde 3 indirim fırsatı sunuyor.


Foto galeri

  • SİYAH KALEM KÖY ZEKARİYAKÖY
  • DUMANKAYA MOZAİK
  • ESENLER EMLAK KONUTLARI
  • METROPARK TOWERS