Bugün Belediye Başkanları Akıllı Şehirleri Tartışacak

Yazdır

Kadir Has Üniversitesi ve Türkiye Bilişim Derneği işbirliği ile düzenlenecek "Akıllı Şehirler" temalı VII. İstanbul Bilişim Kongresi 13-14 Kasım tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilecek...

‘Akıllı Şehirler’ kavramının tartışılacağı 13 Kasım 2013 Çarşamba günü 11:15’te başlayacak oturumda Beyoğlu Belediye Bşk. Ahmet Misbah Demircan, Fatih Belediye Bşk. Dr. Mustafa Demir, Tuzla Belediye Bşk. Dr. Sadi Yazıcı, Sarıyer Belediye Bşk. Şükrü Genç, Büyükçekmece Belediye Bşk. Dr. Hasan Akgün ve Yalova Belediye Bşk. Yakup Bilgin Koçal, Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Menteş moderatörlüğünde bir araya gelecek.

Bilim ve Teknoloji’de gerçekleşen hızlı değişimin sonucu olarak ortaya çıkan ‘Akıllı Şehirler’ kavramı; Türkiye ve Dünya’dan örnekleriyle şehirlerin yaşanılabilir olması ve akıllı şehre dönüşümü ‘Akıllı Şehirlerde Öğrenilmiş Dersler’ teması ile işlenecek.

Kadir Has Üniversitesi ve Türkiye Bilişim Derneği işbirliği ile düzenlenen zirvede; T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri Kurumu, Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile 17 farklı oturumda 50’den fazla konuşmacı yer alacak. 

 

Tarih : 13 Kasım 2013 Çarşamba -Bugün

Yer : Kadir Has Üniversitesi, Cibali Kampüsü

Saat : 11:15