Feyzullah Yetgin: 15 Temmuz, Milli birlik ve beraberliğimizin zaferidir

Yazdır

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, “15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı gösterilen güçlü direnişi, bugün Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak anıyoruz. Halkımız, hükümet ve muhalefet partileri ile birlikte; sivil toplum örgütlerinden, medyasına, askerinden polisine kadar toplumun tüm kesimleri demokrasiye sahip çıktı” diye konuştu.

GYODER Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin:  “15 Temmuz, Milli birlik ve beraberliğimizin zaferidir”


GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Başta 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz ve Gazilerimiz olmak  üzere; cesareti, inancı, birlik ve beraberliği ile tüm dünyaya örnek olan Yüce Milletimize şükranlarımızı sunarız. 15 Temmuz, Milli birlik ve beraberliğimizin zaferidir. Bu birlik ruhuyla, ülkemizi çok daha güçlü ve kararlı adımlarla, yarınlara taşıyacağımıza inancımız tamdır” dedi.  

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, “15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı gösterilen güçlü direnişi, bugün Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak anıyoruz. Halkımız, hükümet  ve muhalefet partileri ile birlikte; sivil toplum örgütlerinden, medyasına, askerinden polisine kadar toplumun tüm kesimleri demokrasiye sahip çıktı” diye konuştu.


Gayrimenkulde Güç Birliği Daha Güçlü Türkiye


Devletimizin ve milletimizin beraberliği ve güçlü duruşu ile çok kısa sürede ekonomik ve sosyal anlamda yaralarımızı sararak yolumuza daha güçlü devam ediyoruz” diyen Feyzullah Yetgin, şöyle konuştu: “Gayrimenkul sektörünün çatı örgütü GYODER olarak, sektörün büyümesine, güçlenmesine ve ülkemizin daha güçlü bir ekonomiye sahip olmasına katkı sağlamak amacı ile 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ‘Güç Birliği’ kampanyalarını gerçekleştirdik. “GYODER olarak, sektöre ve ekonomik büyümeye destek olmak amacıyla hayata geçirdiğimiz ‘Gayrimenkulde Güç Birliği Daha Güçlü Türkiye’ kampanyası, 2016 yılının satış grafiğinde çok etkili oldu. Kampanya kapsamında 3 bine yakın konut ve yaklaşık 400 ofis satışı ile sektörde 2.6 milyar TL ciro elde edildi.

Bu süreçte, Türkiye ekonomisi 2017 ilk çeyrek sonunda büyük bir başarı göstererek yüzde 5 oranında büyüdü. Aynı dönemde, gayrimenkul sektörü de ülkemiz büyümesine ve istihdama sağladığı katkıyı artırarak sürdürdü. Bu noktada, ‘Güç Birliği’nin ikinci adımı olarak ‘20 yıl vade ve düşük faizli konut kredisi’ kampanyasını hayata geçirdik. Bu kampanya ile GYODER üyesi 41 firmanın 109 projesinde, toplam 3 bin 400 konut ve 185 ofis satıldı, yaklaşık 3.3 milyar TL’lik ciro elde edildi. Sağlanan bu birliktelik ve kısa sürede aldığımız rekor sonuçlar, ülke ve sektör tarihimize geçecek niteliktedir. Yaşanan tüm zorluklara rağmen bu performansın yakalanması, aslında ülkemize ve gayrimenkul sektörüne duyulan güvenin bir yansımasıdır.”

Tüm bu sürecin devamında, GYODER olarak üyelerimizle birlikte 15 Temmuz darbe teşebbüsü gecesinde zarar gören Millet Meclisi’ni onarmaya talip olduk. Bu yüce görevi GYODER olarak üstlenmiş olmaktan gurur duyuyoruz.

 

‘Milletin Meclisini Millet Yapar’

GYODER Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milletin Meclisini Millet Yapar Konsorsiyumu Eş Başkanı Avni Çelik ise yaptığı açıklamada, “Milletin iradesinin merkezi olan TBMM’ye yapılan menfur saldırı milletin kendisine yapılmıştır. Bunun cevabı olarak da 'Milletin Meclisini yine milletin yapması' gerektiğine inandık. Bu onurlu görevin, son yıllarda ekonomimizin lokomotifi olmayı başarmış, 2 milyon kişiye istihdam sağlayan, milyonlarca insanımızın hayatına dokunan projeleri hayata geçiren, projelerimizde yaşayan milyonlarca vatandaşımızla 'biz milletiz, milletin kendisiyiz' diyen bir sektör olarak bizlere verilmiş olması çok büyük bir gurur kaynağıdır. Meclisimizi yeniden inşa etmek ve eskisinden daha da güçlü hale getirmek bu milletin görevidir. Bu proje demokrasimizin sağlamlığı, birlik ve bütünlüğümüzü pekiştiren bir proje olarak da sembolik bir önem taşımaktadır. Biz GYODER olarak bu projeyi bu vatanın özgürlüğü, demokrasisi, birliği ve bütünlüğünü korumak uğruna şehit olan tüm vatan evlatları gibi bir vatan borcu olarak görüyoruz. GYODER üyesi 32 firma ile oluşturduğumuz Milletin Meclisini Millet YaparKonsorsiyumu olarak, Meclis’in hasar gören bölümlerinde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz tadilatları tamamlayarak teslim ettik.

 

GYODER
GYODER (Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği); 2 Ağustos 1999 tarihinde, Türkiye’deki mevcut ve kurulmakta olan gayrimenkul yatırım ortaklıklarının (GYO) temsilcileri tarafından, gayrimenkul sektörünü temsil ve gelişimini teşvik etmek, gayrimenkul yatırımlarının önündeki zorlukların kolaylaştırılması adına kanun - mevzuat çalışmaları yapmak, uluslararası yatırımcılar ile sektör ilişkilerini geliştirmek, sektörün önündeki sorunların iyileştirilmesine katkı sağlamak, sektörü bilgilendirmek ve eğitmek amacı ile kuruldu.  GYODER’in gayrimenkul geliştirici, gayrimenkul yatırımcı, GYO, gayrimenkul danışmanlık, gayrimenkul değerleme, sigortacılık, mimari ve hukuk gibi gayrimenkulün ana ve yan sektörlerini kapsayan 300’e yakın kurumsal üyesi bulunmaktadır. GYODER, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları ile yürüttüğü işbirlikleriyle, sektöre ilişkin tüm süreçlerde etkin görevler üstlenmektedir. Ulusal ve uluslararası platformlarda sektörü temsil eden GYODER sektörde iletişimi güçlendirerek gerekli network ağının oluşmasına katkı sağlamaktadır.