POETİKA YAPI

POETİKA YAPI

Bugün içinde bulunduğumuz onca zorlu koşullara rağmen, iğneyle kuyu kazar gibi yaratmaya çalıştığımız Poetika Yapı, günün birinde ve başkalarının elinde olsa bile, adı geçtiğinde iyi bir şirkettir diye bahse konu olursa; o gün için nerede ve hangi yaşta olursam olayım, teneffüs zilinin sesini duymuş bir çocuk kadar mutlu edecek beni. Her şirket biraz sahibine benzer. Sahibinin hayatta gelmeye çalıştığı yere göre biçimlenir biraz veya biçimlendirilir diyelim biz buna. Çıktığımız yol ne olursa olsun, yapacağımız iş ne olursa olsun bizden bir izler taşır anlayacağınız. Onca "sağlam" onca "kurumsal" onca "agresif ve hırslı" onca "katı ve disiplinli" yapı içerisinde "iyi" olmayı başarabilmiş bir yapı olarak sivrilebilen bir Poetika, benim hiç bitmeyen, bitmesine izin vermeyeceğim rüyamdır. Bu anlamda; "İyi bir şirket" olarak anılma, Poetika'nın tutku derecesinde bağlı kalması gereken bir vizyon olarak belirirken, bunu imkan dahiline sokacak tedbirleri salt yapı teknikleriyle değil, etik ve Poetik yapılarla harmanlamak, Poetikanın vizyonundan gelen en temel görevdir.

POETİKA YAPI'NIN VİZYONU

Sade bir vizyon ile yola çıkmış bir şirket; Yüklendiği projelerin başlangıcından yaşam alanına dönüştükten sonraki haline kadar, şiiri projenin ayrılmaz bir parçası ve temel harcı olarak görerek, maliyet ve kar dengesini makul seviyede tutan, insanın en temel ihtiyacı olan barınma ihtiyacına cevap veren, hayallere dayalı ve biçimlerin tuzağına düşmeyen, rahat, dayanıklı, güvenilir ve en önemlisi şiirsel yapılar yaparak inşaat sektöründe ki tüm ezberleri bozma vizyonundadır.

İLKELERİ

Bütün bunları yaparken amatör bir ruhla kaynaştırılmış profesyonelliği elden bırakmamayı, ekip ruhunun hayal ortaklığıyla mümkün olabileceğini anlamayı, sıradanlığı kendine yakıştırmamayı ilke edinerek, "şirketimiz her türlü değişiklik hakkını saklı tutar" tarzı kendini kurtarma anlayışındaki hukuki kurnazlıkların ardına sığınmayı ret ederek, tam aksine bu hakkın olmadığını yüksek sesle ifade eden ve başarının hak ettiği sürece kendisi ile olacağına inanan bir şirkettir Poetika Yapı.

AMACI

Poetika'nın hayalleri gerçekleştirmek dışında bir derdi yok. Büyümeyi cari hesaplarda veya üretilen konut sayısında aramıyor. Kimliği ve kişiliği olan binalar yapmayı istiyor. Yaşama dair makul ve kabul edilebilir bir tanım getirmekten bir hayli uzakken, kendine yaşam mimarı sıfatı yükleyenlere anlam veremiyor.

FARKI

Şiiri seviyor, sevdirmek istiyor. Bunu yapılarına taşımak, her ayrıntısında yaşatmak istiyor. Ve sadece iyi bir şirket olmak istiyor.
İlgili Projeler