SARAY GRUP

SARAY GRUP

Saray Grubu

 

1980’den bu yana geliştirdiği yenilikçi ve öncü inşaat iç ve dış cephe çözümleriyle geleceğin mimari yapılarının inşa edilmesinde büyük rol oynayan Saray Grup, Greenist ile bu anlayışını artık konut projelerine de taşıyor. İstanbul-Güneşli ve Tekirdağ-Veliköy’deki toplam 70 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikalarında faaliyet gösteren Saray Alüminyum, 2004 yılından bu yana İSO’nun ilk 500 büyük firmasından biri. 2009 yılından bu yana da alüminyum sektöründe ihracat birincisi olan Saray Alüminyum, ürünlerinin yüzde 60’ını farklı ülkelere ihraç ediyor.

 

Kapasite kullanım oranı yüzde 90’ın üzerinde olan Saray Alüminyum tesislerinde yılda 28 bin ton alüminyum profil, 15 bin ton uPVC profil ve 3 milyon metrekare alüminyum kompozit panel üretiliyor. Saray Alüminyum, üretimin modernizasyonu, kapasite artırımı, yeni ürün oluşturma ve çevreye saygılı yenilenebilir enerji üretimi konusunda yatırımlarına devam ederek kendi sektöründe birçok ilke imza atmanın mutluluğunu yaşıyor. Saray Alüminyum’un tuğla görünümlü bir dış cephe kaplama ürünü olan Saray Cotta’sı Türkiye ve dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor. Yapı sektöründe bir dönüm noktası oluşturan Saray Cotta, tuğla görünümünde olmasının yanında RAL renklerine ilave olarak ahşap görünümünde de üretiliyor.

Saray Alüminyum’un ilkler listesinde yer alan diğer ürünler arasında ise Avrupa Birliği’nin Türkiye’de de geçerli olan Yangın Koruma standardına göre en üst sınıfında yer alan Saray A2 alüminyum kompozit panel ve kendiliğinden temizlenen nano yüzey kalitesine sahip kompozit paneller bulunuyor.

 

Saray Alüminyum mimari sistemlerin yanı sıra, makine ve elektrik sektörlerinin ihtiyacı olan çeşitli şekil ve büyüklükteki sanayi profilleri, standart kesitli profiller ve borular da üretmekte. Firmanın sahip olduğu kalite belgeleri arasında CE, ISO 9001, Qualanaod, Qualicoat, TS EN 755, TS EN 12020, SEPRO ve GOST-R bulunuyor.
İlgili Projeler