Garanti Mortgage ve İlksan işbirliğiyle, öğretmenler ev sahibi oluyor.

Yazdır

Mortgage Uzmanı Garanti, İLKSAN (İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı) ile üye ilkokul öğretmenlerinin ve MEB çalışanlarının çok özel koşullarda ev sahibi olabilmesi amacıyla bir protokol imzaladı.

SALT Galata’da gerçekleştirilen imza törenine, İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz ve Genel Müdürü Mustafa Çağlayan katılırken, Garanti Mortgage Genel Müdür Yardımcısı Kerem Ömer Orbay ile İLKSAN Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek protokole imza attı. Protokol kapsamında, İLKSAN’a üye olan öğretmenler ve MEB çalışanları, uygun faiz oranlarıyla, 10 yıla kadar uzayan vade ve özel ödeme seçenekleriyle konut kredisi kullanırken, dosya masrafı da ödemeyecek. 

İLKSAN üyesi öğretmenler ve MEB çalışanları konut kredisi için Garanti Mortgage’a başvurduğunda, kendilerine özel hazırlanan alternatif ödeme planlarından birini tercih edebilecek. Buna göre İLKSAN üyeleri konut için gerekli peşinatı İLKSAN bünyesinde kullanacakları 3 yıl vadeli ikrazla ödeyebilecek. Bu süre içinde üyeler, Garanti Mortgage’dan kullandığı konut kredisi taksitini ödemeye daha düşük tutarlarla başlayıp ikraz borcu sona erdiğinde ise mortgage kredi taksitlerini uygun faiz oranlarıyla belirlenen tutarlarda ödemeye devam edecek. 

Protokol imza töreninde konuşan İLKSAN Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek, “İLKSAN olarak, Sandığımıza üye öğretmenlerimize ve MEB çalışanlarına ‘daha iyi bir yaşam’ sağlamayı varlık sebebimiz olarak görüyor, bu anlayışla son yıllarda özellikle üyelerimizi konut sahibi yapmaya odaklanıyoruz. Bu kapsamda, üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda, onları en güvenli ve ekonomik şartlarla ev sahibi yapabilmek adına Garanti Mortgage ile önemli bir işbirliğine imza attık. İLKSAN olarak sağlayacağımız peşinat desteği ve Türkiye’de konut kredilerinde çok ciddi bir tecrübeye sahip Garanti Mortgage’ın oluşturduğu avantajlı ödeme modelleriyle, çok sayıda üyemizin hayal ettiği eve kolaylıkla sahip olacağına inanıyoruz.” dedi.

Garanti Mortgage Genel Müdür Yardımcısı Kerem Ömer Orbay ise “Türkiye, artan nüfusu, demografik yapısı ve şehirleşme oranıyla, konut ihtiyacının sürekli yüksek olduğu bir ülke… Özellikle ücretli çalışanlar için konut sahibi olmak gelecek adına en önemli yatırımların başında geliyor. Bu ihtiyacı karşılama noktasında Garanti Mortgage olarak biz de avantajlı ürünlerle sektörde öncü rol oynuyoruz. Bugün imzaladığımız anlaşmayla, değerli bir iş ortağı olarak gördüğümüz İLKSAN’la birlikte, geleceğimizin teminatı öğretmenlerimize çok avantajlı ödeme koşulları ve vadelerle yeni bir yuva sahibi olma fırsatı sunarak, kendi evlerinde geleceğe güvenle bakmalarını arzu ediyoruz.” diye konuştu.