Gaziantep, Yeşilvadi Projesi İle Cazibe Merkezi Olacak

Şahinbey belediyesinin konut,park ve yol projelerinin birlikte olduğu Yeşilvadi projesi tamamlandığında bölgeye ayrı önem ve özellikler katacak.
Gaziantep, Yeşilvadi Projesi İle Cazibe Merkezi Olacak
Bu haberi paylaşın :
Tarih : 29 Mayıs 2011 Pazar 20:42

Yol açma çalışmalarının başladığı alanda incelemelerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Yol, Konut ve park çalışmalarının birlikte yapılacağı Yeşilvadi projesi tamamlandığında Gaziantep'in ayrı bir cazibe merkezi olacağını söyledi. Havaalanı yolu üzerinde bulunan Elyaf İplik Fabrikası yerinin bulunduğu 50 bin metrekarelik bir alanın kamulaştırmasını yaptıklarını kaydeden Başkan Tahmazoğlu, şu görüşlere yer verdi: "Havaalanı yolundan başlayarak Dutluk'tan ve Güneş Mahallesi ile Erdem Koleji yanından geçerek Burç kavşağına bağlanacak olan 13 kilometre uzunluğunda, elli metre genişliğindeki yolun çalışmalarına başladık.

Bu proje çok önemli bir projedir. Bu yol şehrimizi doğudan batıya bağlayacak olan ve şehir içi trafik yolu olarak kullanılacaktır. Özellikle Şahinbey bölgesinde oturup Organize Sanayi bölgesi ve küçük Sanayi sitesine gidecek olan vatandaşlarımızın ulaşımını ciddi manada rahatlatacaktır. Aynı zamanda yol boyunca yeşil alan yapımına başlıyoruz.

Proje çalışması yapılan ve havaalanı yolundan başlayarak Güneş Mahallesi'ne kadar kesintiye uğramadan 1 milyon 700 bin metrekare alana park inşasına başlıyoruz. Yeşilvadi projesi ile çarpık yapılaşmanın önüne de set çekmiş olacağız. Burada hem Belediye olarak biz hem de TOKİ işbirliği ile konutlar yapacağız. İlk olarak kamulaştırmasını yaptığımız Elyaf iplik fabrikası yerinde 702 adet 1+1, 2+1 ve 3+1 konutlara başlayarak Konut çalışmasına start vermiş olacağız. Yapılacak olan bu çalışmalar tamamlandığında burası cazibe merkezi haline gelecektir.

sondakika

İlgili Haberler

Haftanın Projesi
DKY İnşaattan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanyaDKY İnşaat'tan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanya

DKY inşaat, Lokum Evler ve DKY Kartal projelerine özel Ramazan Kampanyası düzenliyor. Şirket her iki proje için Ramazan ayı boyunca varolan indirimlere ek olarak yüzde 3 indirim fırsatı sunuyor.


Foto galeri

  • SİYAH KALEM KÖY ZEKARİYAKÖY
  • DUMANKAYA MOZAİK
  • ESENLER EMLAK KONUTLARI
  • METROPARK TOWERS