Gaziosmanpaşalılara Konut Kredisi İmkanı Sağlandı

Yazdır

Yerinde Kentsel Dönüşüm” projesinin gerçekleştirildiği Gaziosmanpaşa’da vatandaşlara bir konut kredisi imkanı sağlandı.

“Yerinde Kentsel Dönüşüm” projesinin gerçekleştirildiği Gaziosmanpaşa’da vatandaşlara bir konut kredisi imkanı sağlandı.
İstanbul’un en büyük “Yerinde Kentsel Dönüşüm” projesinin gerçekleştirildiği Gaziosmanpaşa’da vatandaşlara bir konut kredisi imkânı sağlandı. Vatandaşlardan gelen “krediyle satış” talebinin artması üzerine harekete geçen Gaziosmanpaşa Belediyesi, Vakıflar Bankası ile yaptığı protokolle Sarıgöl-Yenidoğan Kentsel Yenileme Projesi’nde konut kredili satışa geçildi.

Kasım 2012 tarihinde yapımına başlanan, 10 şubat -7 Haziran tarihleri arasında konutlara sahip olmak isteyenler Gaziosmanpaşa Belediyesi’ne müracaat etti. Sadece peşin satın alma imkanı bulunan konutlardan gelen talepler üzerine Gaziosmanpaşa Belediyesi, konut kredisi kullandırabilmek için çalısmalar başlattı. Çalışmalar sonucunda halka konut kredisi imkanı sağlandı. Böylece Gaziosmanpaşa halkı konut kredisi kullanma imkanına kavuştu.

Sarıgöl Mahallesi bin 452 ada, 34 ve 37 parselde yapımı devam eden Sarıgöl-Yenidoğan Kentsel Yenileme Projesi’nden konut almak için müracaat eden vatandaşlar, Gaziosmanpaşa Belediyesi ile Vakıflar Bankası Gaziosmanpaşa Şubesi arasında yapılan konut kredisi kullandırma protokolü sayesinde, avantajlı bir şekilde kredi imkanı sağlanan konutlara sahip olabilecek.Kaynak:Haber01.com