GYODER'in “MBA in Real Estate” programına bu yıl Özyeğin Üniversitesi de katıldı…

Yazdır

GYODER’in öncülüğünde ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi’nde başlatılan “MBA in Real Estate” programına bu yıl Özyeğin Üniversitesi de katıldı…

‘GYODER AKADEMİ’ MBA PROGRAMLARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ


GYODER ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) işbirliği ile Türkiye'de ilk kez 3 yıl önce hayata geçen ve geçtiğimiz yıl ilk mezunlarını veren ‘MBA in Real Estate’ İşletme Yüksek Lisans programı, Özyeğin Üniversitesi (ÖzÜ)’nde de ilk dönem kayıtlarıyla başlıyor. GYODER üyelerine, eğitim dili Türkçe olan Bahçeşehir Üniversitesi’nde %50, eğitim dili İngilizce olan ve çift diploma imkanı sağlayan Özyeğin Üniversitesi’nde ise %25 indirim imkanı sunuluyor.  

MBA in Real Estate’ programı, GYODER üyelerinden oluşan deneyimli sektör profesyonellerinin verdiği eğitimler ve akademisyenlerin uygulamaya yönelik derslerinden oluşuyor. Sektörde bir benzeri olmayan ‘MBA in Real Estate’ programından mezun olanlar, Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ve Özyeğin Üniversitesi (ÖZÜ)’nden MBA derecesi almanın yanı sıra, gayrimenkul konusunda uzmanlaşma imkanına da sahip oluyor.

Sektörün eğitim ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz…

Türkiye’de gayrimenkul sektörünün ekonominin lokomotif sektörü olarak stratejik öneme sahip olduğunu vurgulayan GYODER Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, “Son yıllarda yaşanan ivme ile hızla büyüyen gayrimenkul sektörü, gerek teknik gerekse mali ve idari anlamda ciddi bir dönüşüm geçirdi. Bu süreçte nitelikli insan gücü için gerekli olan pratik ve teorik eğitim ihtiyacı çeşitli şekillerde karşılanmaya çalışıldı. Bu anlamda GYODER olarak, sektörün eğitim ihtiyacını karşılamak için yaptığımız üniversite işbirliği ile MBA programı oluşturulmasını ve sektörün deneyimli mensuplarının programda eğitimci olarak yer almalarını sağladık. Program geçtiğimiz yıl ne mutlu ki ilk mezunlarını verdi. Gelecek yıllarda değişen ihtiyaç ve taleplere göre geliştirebileceğimiz programla, gayrimenkul sektörüne katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.  

Özyeğin Üniversitesi’ndenft diploma ve GYODER üyelerine %25 indirim

GYODER ile Özyeğin Üniversitesi İşletme Enstitüsü arasında imzalanan protokol çerçevesinde GYODER üyelerine özel %25 indirim imkanı sunuluyor. Genel MBA programı yanında sektör odaklı uzmanlaşma olanağı sunan MBA in Real Estate programı da mevcut. 10 zorunlu ders ve 9 seçmeli dersten oluşan programda, Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyeleri başta olmak üzere, GYODER eğitmenleri ve sektör uzmanlarından oluşan zengin bir kadro ders veriyor. 

“ÖzÜ-MBA in Real Estate” programına kayıtlı öğrenciler;

 

  • ICSC John T. Riordian School for Retail Real Estate Professionals ve ÖzÜ Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi’nin sektör profesyonellerine yönelik gerçekleştirdiği “Retail and Real Estate Management” sertifika programlarına ücret ödemeden katılma hakkına sahip oluyor.

 

  • Çift diploma anlaşması çerçevesinde ABD’de Wisconsin-Madison Üniversitesi GREM (Global Real Estate Masters) programına katılma hakkına sahip oluyor. Bu programdan başarılı olan öğrenciler 2. diplomalarını alıyor.

 

15 ay süreli ve eğitim dili İngilizce olan programda, Real Estate (Gayrimenkul) ve Retail (Perakende) alanlarına özel ‘Gayrimenkul Geliştirme ve Proje Finansmanı’, ‘Gayrimenkul Ekonomisi ve Piyasa Analizi’, ‘Değerleme ve Gayrimenkul Yatırımı’, ‘Perakende ve Gayrimenkul Yönetimi’, ‘Perakendenin Temelleri’, ‘Perakende Gayrimenkul Piyasalarında Muhasebe ve Kira Yönetimi’, ‘Gayrimenkul Sermaye Piyasaları’ konulu uzmanlık dersleri bulunuyor.

Dersler, Swissotel Residence Binası Beşiktaş’ta hafta içi üç gün 19.00-22.15 saatleri arasında yapılıyor. 10 zorunlu ve 9 seçmeli dersten oluşan programda, toplam 90 krediyi tamamlamak gerekiyor.

Bahçeşehir Üniversitesi’nden GYODER üyelerine %50 indirim

GYODER ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) işbirliği ile Türkiye'de ilk kez 3 yıl önce hayata geçen ve geçtiğimiz yıl ilk mezunlarını veren ‘MBA in Real Estate’ tezsiz yüksek lisans programında istendiği takdirde TEZLİ programına geçiş imkanı ile BAU MBA diplomasına sahip olma imkanı bulunuyor. Sadece GYODER üyelerine özel %50 indirim hakkından yararlanabilmek için öncelikle GYODER’e üyesi olunması ve ön başvuruların GYODER’e yapılması gerekiyor.

MBA in Real Estate’ programında öğrencilerin, Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü MBA (İşletme-Türkçe/Tezsiz) programı müfredatı uyarınca üç akademik dönemde toplamda 10 ders ve bir proje dersini başarı ile tamamlaması gerekiyor. Bir dönemde ders başına 42 ders saati ve final sınavı uygulaması ile dersler hafta içi 19.00–22.00 ve Cumartesi günleri 09.30–16.30 saatleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'nde düzenleniyor. 

MBA programında ‘Stratejik Liderlik ve Yönetim Becerileri’, ‘Pazarlama Stratejileri ve Pazarlamanın Yeniden Yapılandırılması’, ‘Bütçeleme ve Para Yönetimi’ gibi zorunlu derslerin yanı sıra ‘Gayrimenkul Yatırımı ve Yönetimi’, ‘Gayrimenkul Yatırımlarının Hukuki Boyutu’, ‘Araştırma Yöntemleri Örgütsel Davranış’, ‘Gayrimenkule Dayalı Finansman Yöntemleri’, ‘Gayrimenkulde Vergi Uygulamaları’, ‘Müşteri İlişkileri ve Satış Yönetimi’, ‘Sürdürülebilirlik İletişimi’, ‘Tüketici Davranışları’ ve ‘Proje Yönetimi’ gibi seçmeli dersler de yer alıyor.

 

BAU - MBA in Real Estate programı

  • Program hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru koşulları için:

http://bahcesehir.edu.tr/icerik/9142-gyoder-ve-bau-birlikte-daha-yuksege

  • Son başvuru tarihi: 29 Ağustos 2017

 

ÖzÜ - MBA in Real Estate programı

 

Kayıt ve detaylı bilgi için GYODER ile iletişime geçebilirsiniz

http://www.gyoder.org.tr/yuksek-lisans-doktora-programlari/

 

 

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ ‘MBA İN REAL ESTATE’E KATILAN ÖĞRENCİLERİN PROGRAM HAKKINDA GÖRÜŞLERİ

Burak Baykan / Baykan Emlak Yatırım Danışmanlığı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı (BAU - MBA Öğrencisi) 

“Türkiye’deki farklı üniversitelerin programlarını inceledim. Eğitim zamanı, konum, İçerik ve öğretim görevlileri açısından beni en çok tatmin eden BAU’nun programına yazıldım. Geçen iki dönemde ne kadar doğru bir karar verdiğimi daha iyi anladım. Sektörün pazarlama, finansman, mevzuat, sürdürülebilirlik, vergi, muhasebe, sosyolojik ve psikolojik tüm kulvarlarını öğrenme, güncel yurtiçi ve yurtdışı vakalarını inceleme şanslarımız oldu. İşini çok iyi bilen tecrübeli sektör profesyonelleri ile farklı platformlarda politik ve yüzeysel kalan bilgi alışverişleri GYODER’in sayesinde bu programda pratik ve öğretici hale geliyor. Kaydolma kararını tekrar vermem gerekse yatırımımın karşılığını aldığım için yine hiç tereddüt etmeden aynı kararı veririm.”


İpek Nacar / Halk GYO, Mimari Tasarım Bölüm Müdürü (BAU - MBA Öğrencisi)

“Gayrimenkul sektöründe her meslek grubundan çalışan ilgililere, gayrimenkul kavramını farklı boyutları ile ele almalarını sağlayan bir MBA programıdır. MBA programının doğasından gelen işletme, stratejik yönetim ve pazarlama gibi konular ile birlikte gayrimenkul algısının getirdiği finans, vergi, hukuk vs. gibi konularda derinlemesine ve bütünleşik bir eğitim ile aynı zaman diliminde çok yönlü değerlendirme becerisini kişilerde geliştirdiğine inanmaktayım. Sosyal boyutu ile bakıldığında, bu programın yarattığı, gayrimenkul sektöründe farklı noktalarda bulunan profesyoneller ile bir araya gelme şansının da oldukça değerli olduğunu düşünüyorum.”

Ayşe Evcin / Makro Gayrimenkul Değerleme, Genel Müdür (BAU - MBA Öğrencisi) 

“Her çıktığım ders saati sonrası bu programa katılarak ne kadar iyi bir şey yaptığımı düşünüyorum. Özellikle seçmeli dersler iş hayatımda kullandığım bilgileri pekiştiriyor ve eksiklerimi tamamlama fırsat sağlıyor. Bunun yanı sıra programın diğer dersleri de yönetimsel anlamda vizyonumu geliştiren ve farklılaştıran bir fonksiyona sahip. Sektörle ilgisi olan yönetici, yönetici adayları ve işin mutfağında olan herkese tavsiye ederim.”

Mustafa Patat / JLL Turkey, Advisory Services, Junior Analyst (BAU - MBA Öğrencisi) 

“MBA in Real Estate” programında gayrimenkul ve işletme alanlarının çok iyi harmanlanması ile oluşturulan içeriğinin fazlasıyla nitelikli ve başarılı olduğunun; her gittiğim ders sonrasında bir kez daha farkına varıyorum. Bir yandan “Gayrimenkul” sektöründe bilgi birikimimi ve yetkinliğimi arttırırken, diğer yandan da “Yönetim” anlamında gerçekten günümüzün taze bilgileri ve geleceğe yönelik bakış açısı kazanmakta çok etkili bir eğitim alıyorum. Ayrıca sınıfın sektöre özel olması sektörün

her alanındaki oyuncularının, oyuna nasıl katkıda bulunduğunu anlamak açısından çok verimli.”

Nurhayat Atar / İstanbul Sahiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş., Ticari İşler Gelirler Uzmanı (BAU - MBA Öğrencisi)

“İş ve akademik hayaftmızı kesiştirerek kurgulamamıza yardımcı olan bu programın oluşmasında emeği geçen herkese teşekkürler. İnanıyorum ki, program kısa zamanda daha da geliştirilecek, bu alanda kendine katkı sağlamak isteyen çok daha fazla kişiye dokunacaktır. Profesyonel isimlerin verdiği derslerle birlikte grubumuzdaki deneyim paylaşımı da, iş saatleri sonrası bu derslere katılmak için motive edici sebeplerden oldu. Yüksek lisans programları arasında gayrimenkul sektörüne özel olmasıyla farklılık yaratan; dersler, sınavlar ve yapılan çalışmaların verimliliğine ek olarak trendleri güncel konular üzerinden takip etmemize olanak sağlayan heyecan verici bir program.”

Yasemin Oruğ / DD Mortgage, Şube Müdürü (BAU - MBA Öğrensici)

 

“MBA in Real Estate programı, hem gayrimenkul sektörü hem de günümüz yönetim anlayışı ile ilgili bilgi ve tecrübelerin kazanılması için özenle hazırlanmış akademik bir program. Aynı zamanda gayrimenkul sektöründe farklı alanlarda görev alan katılımcılar ile birlikte eğitim alma fırsatı, karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımı sağlayabilmemiz için önemli bir avantaj sağlıyor. GYODER’in öncülüğünde geliştirilen bu programa ilk katılımcılardan olmaktan mutluluk duyuyor, yeni adaylara programa katılmalarını tavsiye ediyorum.