Hem yazlık hem prim yapan evler

Yazdır

Yaza sayılı günler kala siz de tatili kendi evinizde geçirmek istiyorsanız elinizi çabuk tutun. Hem yazın tadını çıkaracağınız adresleri hem de prim potansiyeli yüksek tatil bölgelerini sizler için mercek altına aldık.

 

Ev sahibi olma hayali gerçek olanların ikinci hayalidir yazlıklar. Hem yazın tadını çıkarmak hem de doğru bölge ve projeye yatırım yapmak isteyenler için yazlık alım sezonu başladı. Türkiye genelinde emlak birlikleri ve değerleme uzmanlarına en doğru yazlık ev adreslerini sorduk. İşte sonuçlar…

 

Bodrum’a yatırımın tam zamanı 
Gayrimenkul firmaları ve alıcılar için her dönem cazibesini koruyan merkezlerin başında Bodrum geliyor. Bodrum Emlak Müşavirleri Dernek Başkanı Ömer Yetgin’e göre Bodrum dünyada marka bir bölge olmayı başardı. “Bodrum’da gayrimenkul almanın şu an için tam zamanı” diyen Yetgin, eskiden 24 ay ila 120 aya kadar konut kredisi verilirken şimdi ise 24 ay ila 240 aya varan konut kredi faiz uygulamaları olduğunu ve bu uygulamanın da tüketicileri ev almaya teşvik ettiğini söylüyor. Bölge genelinde 140 bin TL’den 500 bin dolara kadar her kesime göre konut bulunduğunu belirten Yetgin, “Havaların ısınmasıyla Bodrum’da yazlık konut satışlarında belirgin bir hareket yaşanmaya başlandığını gözlemliyoruz” diyor. Yetgin, ayrıca bu bölgede konut satın alma niyetinde olacakları elinde çantasıyla gezen emlakçılara karşı uyarıyor ve ekliyor: “Yazlık ev alırken ilk önce, emlakçının vergi kaydı, esnaf kaydı, ticaret odası kaydı ve Emlakçılar Derneği ve odasına kayıtlı olup olmadığı mutlaka araştırılmalı.” Yazlık almayı düşünmeden önce hangi bölgelerin daha iyi prim yaptığını, alt yapı hizmetleri ve ulaşım imkanlarının değerlendirilmesini öneren Yetgin, yazlık konut alımlarında Bodrum’dan sonra ikinci tercihin Marmaris olabileceğini söylüyor.

 

Antalya’da fiyatlar düşmeyecek 
Antalya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Şeref Sağlam, Akdeniz bölgesinde özellikle Antalya, Mersin, Gazipaşa, Alanya, Anamur gibi bölgelerde fiyatların avantajlı olduğunu söylüyor. Antalya’da yazlık projelerinin minimum yüzde 40 prim yaptığına dikkat çeken Sağlam, “Antalya’da konut fiyatları hiç düşmedi. Düşmez de. Çünkü arsa üretilmiyor” diyor. Antalya’nın en turistik bölgelerinde yazlıkların metrekare satış fiyatının minimum 3 bin sterlin olduğunu belirten Sağlam, mütekabiliyet esasının kaldırılmasından sonra bölgeye doğu ve Ortadoğu ülkelerinden yoğun talep beklediklerini dile getiriyor.

 

Kazançlı yatırımın doğru adresi Alanya 
Alanya Ticaret Odası Başkanı ve Aydoğan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Aydoğan, mütekabiliyet sonrası bölgeye yoğun talep bekliyor. Gazipaşa Havaalanı’na büyük uçakların inişine verilen izin ve Alanya bölgesindeki onay verilen Golf alanları ile Alanya’nın yükselişe geçtiğini belirten Aydoğan, “Bölgemizde yaklaşık 32 bin konutu sadece yabancılar satın aldı. Ancak bu rakamları daha da yukarı yükseltebilecek durumda olmamız söz konusu iken, biz etrafımızdaki komşu ülkelerimize bile satış yapamıyoruz. Örneğin, İran, Suriye, Azerbaycan, Kazakistan gibi. İsteğimiz, eğer mütekabiliyet esası kaldırılırsa, yabancılara daha fazla konut satışı gerçekleştirebilmek ve sektörün hız kazanmasını sağlamak. Bu yasa ile potansiyel ama satış yapamadığımız ülkelere satış yapmaya başlayacak olmamız, emlak satışlarına ve inşaat sektörüne bölgemiz ve ülkemiz adına büyük ivme kazandıracak” diyor. Yazlık alırken aynı zamanda kazançlı çıkmak isteyenler için Alanya’nın doğru adres olduğunu söyleyen Aydoğan, Alanya’da satın aldıktan sonra, değeri üç ile beş kat artan konutların bulunduğunu söylüyor. Ancak bölgenin her noktasında aynı oranda prim beklemenin doğru olmadığına dikkat çeken Aydoğan, satın alma aşamasında iyi araştırma yapılması gerektiğinin altını çiziyor.

 

80 bin Euro’ya ev alanlar 250 bin Euro’ya satıyor
Aydoğan A.Ş.’nin projesi Gold City’e İran ve diğer Arap ülkeleri olmak üzere birçok ülkeden konut ve villa ön talepleri geldiğini belirten Aydoğan, “Biz 2003 yılında Alanya’da inşaata başladığımızda elimizde hiçbir altyapısı olmayan bir dağ vardı. Önce inanç, sonra azimli bir çalışma ile hayata geçirdiğimiz Gold City sayesinde şu an o dağın üstünde, binlerce konut ve villanın yer aldığı, insanların hem zevkle tatil yaptığı, hem de kiraya vererek para kazandıkları muhteşem bir tesis var. Şirketimizin ilk yıllarında 80 bin Euro vererek gayrimenkul alan yabancı yatırımcılar, şu anda aynı gayrimenkulü 250 bin Euro’ya rahatlıkla satıyor” diyor.

 

Kalmıyorsan kiraya ver, kazan 
Aydoğan, Condominium Sistemini Türkiye’de ilk uygulayan firmalardan. Bu sistemle yazlıkların sadece yaz aylarında değil, tüm yıl gelir getirmesi sağlanıyor. Bu sisteme göre otel müşterisi, otelin istediği dairesini satın alabiliyor, otelde kalmadığı süre içinde de dairesini kiraya verebiliyor. Dolayısıyla dairesini kullanmadığı her gün kendisine gelir olarak geri dönüyor. Goldcity Turizm Kompleksi’nde hayata geçen 902 villa ve rezidanstan 210’unun satışı devam ediyor.

 

Türkler Bodrum, yabancı Marmaris diyor 
Coldwell Banker Türkiye Genel Müdürü Gökhan Işık, son dönemde inşaat firmalarının ve Türk alıcıların en çok Bodrum ve Alaçatı’ya yöneldiklerini A plus müşterilerin ve yabancıların ise Kuşadası ve Marmaris’te yapılan, golf sahalarını da içeren lüks konut projelerine daha çok ilgi gösterdiğini ifade ediyor. En yüksek fiyat artışının gene yabancılardan gelen talep nedeniyle Antalya ve Muğla bölgesinde yaşanacağını belirten Işık, fiyat düşüşlerinin ise Marmara bölgesindeki eski yapılarda yaşanabileceğini dile getiriyor. Yazlık alımlarında kazançlı bir yatırım yapmak söz konusu ise Muğla ve Antalya’yı tavsiye eden Işık, mütekabiliyet yasasının çıkması ile birlikte bu bölgelere Rusya, İngiltere ve Almanya’dan çok ciddi bir talep geleceğini ifade ediyor.

ela-quality-resort2

Silivri ve Çatalca revaçta 
Remax Türkiye Genel Müdürü Murat Goldştayn, Kuşadası, Bodrum, Marmaris, Ayvalık, Antalya, Alanya, Didim, Fethiye gibi geleneksel tatil yörelerinin gayrimenkul alım satımı konusunda önemli bir canlılığa sahip olduğunu söylüyor. Goldştayn, İzmir civarındaki tatil yöreleri Çeşme Alaçatı, Urla, Foça ve Dikili’nin hem İzmirlilerin hem de ulaşımı nispeten kolay olduğu için İstanbulluların yazlık almayı tercih edebileceği bölgeler olduğunu söylüyor. Yazlık için tercih edilen coğrafyada herhangi bir radikal değişim olmadığını belirten Goldştayn, “Bununla birlikte mega projelerin yazlıklara olan etkisinden de bahsetmemek eksiklik olur. Biraz önce bahsettiğim geleneksel yazlık şehirlerine belki şimdilerde kanal projesiyle kendinden çok söz ettiren ve son dönemde canlı bir gayrimenkul piyasası olduğu gözlemlenen Silivri ve Çatalca’yı da eklemek gerekir” diyor. Goldştayn, Büyük İstanbul Kanalı gibi bir mega projenin yarattığı heyecan nedeniyle, üzerinde çok fazla konuşulan Çatalca ve Silivri bölgelerinin revaşta olduğu söylüyor ve ekliyor: “Açıklanan projeler, hiçbir işe yaramasa dahi bölgeyle ilgili bir farkındalık yarattı. O yüzden prim potansiyeli olduğunu düşünüyoruz.”

 

İstanbul’a yakın bölgeleri inceleyin 
Antalya ve çevresindeki konutların Türkiye ortalamasının üzerinde prim yaptığını belirten Goldştayn, hafta sonlarını yolda geçirmek istemeyen çalışan kesimin İstanbul’a yakın olan Tekirdağ, Silivri, Şile ve Adalar’ı tercih ettiklerini belirtiyor. Çanakkale’nin de konumu itibariyle dikkat çektiğini söyleyen Goldştayn, “Ayrıca İstanbul’un içinde hem yazlık, hem de kışlık olarak kullanılabilecek bölgeler revaçta. Örneğin, hafta sonları Kilyos yolunda çile çekmek istemeyenler Zekeriyaköy ve Sarıyer’deki fırsatlardan yararlanabilir, İstanbul’dan uzaklaşmadan Başakşehir, Bahçeşehir veya Büyükçekmece’de yazlık hayatı sürebilirler” şeklinde konuşuyor.

 

Erikli orta vadede kazandıracak 
İstanbul’dan çok uzaklaşamayanlar için Çanakkale ve Erikli’nin değerlendirilmesini öneren Işık, bölgenin henüz yeterince irdelenmediğini, ucuz fiyatları ve temiz denizi nedeniyle orta vadede ciddi bir prim getirebileceğini ifade ediyor. Işık, İstanbul’un her geçen gün büyümesi ve yayılmasının Çatalca ve Silivri bölgelerindeki fiyatları arttırdığını söylüyor ve ekliyor: “Eğer Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 2023 yılı projeleri başlarsa bu bölgelerde arsalar son derece değerlenecektir. Silivri’ye yapılması planlanan liman ve kanal, Çatalca’da oluşacak sanayi ve lojistik bölgeler, Büyükçekmece’nin artık dolmaya başlayan Beylikdüzü’nden sonraki ilk durak olması bu primi artıracak. ”

18gece 2

HorIzon PoInt’te tüm evler manzaralı 
Point İnşaat tarafından 4,5 milyon dolar yatırım bedeli ile Bodrum merkezde hayata geçirilen Horizon Point’te fiyatlar 475 bin Euro’dan başlıyor. 4 bin 500 metrekare alan üzerine konumlandırılan proje 7 bloktan oluşuyor. 2 dubleks ve 12 flat dairenin bulunduğu projede 2+1 dairelerin büyüklükleri 140 metrekare. Horizon Point’te dairelerin fiyatları 475 bin Euro ile 575 bin Euro arasında değişirken, proje içinde yer alan tek villa 1 milyon 650 bin Euro ile satışa sunuluyor. Tüm evlerin manzaralı olduğu Horizon Point’te dış cephe volkanik taşlarla kaplanıyor. Projede kullanılan akıllı ev sistemi sayesinde konut sakinleri dışarıdayken de evlerini kontrol edebilecek. Parmak izi, ses tonu ile açılan kapıların yer aldığı Horizon Point’te ev sahibi olanlar Bodrum’da olmadıkları dönemde evlerinin durumunu hem site çevresine hem de evlerin içerisine yerleştirilen özel güvenlik kamerasından takip edebilecek.

 

Astaş’tan Bodrum’a lüks yatırım 
Astaş Holding Bodrum’un en güzel noktalarından Göltürkbükü Cennet Koyu’na 600 milyon Euro’luk yatırımı The Residences at Mandarin Oriental Bodrum’da otelin yanı sıra villa ve rezidanslar yer alıyor. Türk ve dünya sosyetesinin önemli isimlerini ağırlaması beklenen projede 98 villa ve 112 rezidans yer alacak. Ön taleple birlikte şimdiye kadar yüzde 38’i satılan konutlarda villalar 3 milyon ile 4.5 milyon Euro, daireler ise 900 bin ile 2 milyon Euro arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. İki kilometre boyunca uzanan deniz kıyısındaki alanda üç özel plaj, su aktiviteleri için bir Beach Club ve yatlar için bir iskele, kapsamlı bir spor merkezi, çocuklara özel bir Kids Club ve lüks alışveriş bölümü bulunacak. Ayrıca otele 30 dakika mesafede 118 delikli Vita Park Şampiyona golf sahasının yanı sıra yine yakın noktalarda iki golf sahası daha olacak. The Residences at Mandarin Oriental Bodrum’da, geleneksel Bodrum mimarisini, geleceğin Akdeniz mimarisi ile modernize eden 3 farklı villa tipi yer alıyor. Villalar, 560, 640 ve 760 metrekare olarak tasarlanırken, rezidanslar da 4+1, 3+1, 2+1 ve dubleks seçenekleri bulunuyor. Ön cephelerinin tamamı cam ile tasarlanan rezidanslar Cennet Koyu’nun manzarası ile Bodrum’un temiz havasından maksimum düzeyde faydalanma olanağı sağlıyor.

on

Önderler’den Bodrum sevenlere 2 seçenek 
Önderler İnşaat tarafından Bodrum Ortakent’te hayata geçen Amazon Evleri 16 adet müstakil bloktan oluşuyor. 16 blokta, 10 adet 3 +1 tek kat ve 6 adet 3+1 dubleks olmak üzere 2 tip konut inşa edilecek projede, dubleks daireler 202-207 metrekare, tek katlı daireler ise 265 metrekare olarak tasarlanıyor. 2012 Ekim’de teslim edilmesi planlanan projede tek katlı daireler 595 bin TL, dubleks daireler 575 bin TL’ye satışa sunuluyor. Amazon Evleri’nde 3+1 olarak tasarlanan dairelerin yanı sıra 34 metrekarelik hizmetli odası ile dikkat çekiyor. Binaların altında yer alan odalarda banyo ve mutfak da yer alıyor. Müstakil bahçe ve otoparkların yer aldığı projede, akıllı ev teknolojisi sayesinde evleri tek kumandayla yönetebiliyorsunuz. Önderler İnşaat’ın diğer bir projesi RetrOn Evleri’nde ise Bodrum’dan vazgeçemeyenlere penthouse ve dubleks 20 yaşam alanı sunuluyor. Projede 163 metrekare 3+1 penthouselar 350-400 bin Euro, 367 metrekare 5+2 dubleks daireler 600-700 bin Euro’ya alıcısı ile buluşturuluyor. Temmuz 2013’te teslim edilmesi planlanan projenin mimarisinin Türkiye’nin önde gelen mimarlarından Dara Kırmızıtoprak’a ait olduğunu belirten Önderler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Arif Önder, “Sadece dört duvardan oluşan evler değil, sahibiyle birlikte gelişen ve yaşayan, Bodrum hayalini kullanıcısının hayat tarzına adapte eden yaşam alanları yaratmayı amaçlıyoruz” diyor. Projenin inşaatına başlamadan, Google ve Bloomberg işbirliğiyle düzenlenen 2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde dizayn kategorisinde ödüle layık görüldüğünü belirten Önder, tek evler bölümünde hem iç hem de dış mimari bakımından Uluslararası Emlak Ödülleri için Avrupa’dan seçilen 5 projeden biri olduklarını dile getiriyor. 10 dönüm arazi üzerinde kurulan Amazon Evleri’nde doğal yaşam alanlarının akıllı ev teknolojisiyle birleştirildiğini belirten Önder, dış cephede ahşap kaplama tercih ettiklerini söylüyor.

AREON-3000-x-2250

Areon’da fiyatlar 49 bin TL’den başlıyor 
Areon Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Bodrum’da Areon Bağ Evleri ve Areon Andanos Residence olarak iki farklı seçenek sunuyor. Haziran 2012 ve Aralık 2012 olarak iki etapta hayata geçecek Areon Bağ Evleri 60 bin arsa üzerine konumlanan 366 farklı tip konuttan oluşuyor. Projede 220 adet 92 metrekare daire ile 146 adet 45 metrekare 1+1 daire yer alıyor. Areon Bağ Evleri’nde 20 ay vadeli fiyatlar 1+1 daireler için 80 bin, 2+1 daireler için 150 bin TL. Projede üç adet büyük yüzme havuzunun yanı sıra havuz başı kafeterya, snack bar, spor salonu ve market bulunuyor. Projeye özel plaj, restoran ve bu plaja ulaşım için özel servis hizmeti de sunuluyor. 48 bin metrekare alan üzerinde hayata geçen Areon Andanos Residence’de 353 değişik tipte konut bulunuyor. Projede dubleks daireler ve 3+1’ler 110 metrekare, 1+1 daireler 55 metrekare, stüdyo daireler 30 metrekare olarak tasarlanıyor. 


Güvercinlik ve Boğaziçi Köyleri arasında yer alan Bargilya bölgesinde inşasına başlanan Areon Andanos’ta eşyalı olarak teslim edilecek stüdyo daireler 49 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Projenin sosyal donatıları arasında yüzme havuzu, mini golf alanı, çocuk parkı, yürüyüş parkuru, basketbol sahası, anfi tiyatro, market, spa, toplantı salonu ve restoran yer alıyor. Andanos Residence projesi kademeli olarak 2013 ve 2014 yıllarında teslim edilecek. Gruba bağlı şirketlerden Rayon A.Ş. yatırımı olan Kossa Club müşterilerine her yıl tatile harcadıkları paraya 49 yıl kullanım hakkıyla Tatil kulübü üyeliği veriliyor. Kossa Club Kadıkalesi ve yeni işletmeye açılacak olana Kossa Club Gümüşlük olarak iki ayrı tesis halinde satış ve işletmesi yapılacak projede tesisler denize sıfır konumda olması ve özel plajlarıyla dikkat çekiyor. Ayrıca her iki tesiste yüzme havuzu, restoran, snack bar, market ve çeşitli deniz aktiviteleri bulunuyor.

royal
Didim’de geniş bahçeli villalar bu yaza hazır 
Didim Akbük’te hayata geçirilen Eşin Royal Villaları projesinde 15 Temmuz 2012’de konut teslimleri yapılacak. Projede villalar 150 bin Euro’ya satışla sunuluyor. Eşin Group imzalı projede 4 adet 5+1 villa yer alıyor. 200 metrekare büyüklüğünde tasarlanan projede aidatların yıllık bin 500 TL olması planlanıyor. Deniz ve doğa manzarasına sahip olan Eşin Royal Villaları’nda bir adet ortak kullanım yüzme havuzu bulunuyor. Her villanın 200 metrekare bahçesi olan villalar ana yollara ve toplu ulaşıma 300 metre mesafede konumlanıyor.

Bodrumbodrum1

Bodrum Bodrum’da otel konforunda villalar 
Bodrum Yalıkavak’ta Bilgili Holding tarafından inşa edilen Bodrum Bodrum’da yaşam Haziran 2012’de başlıyor. 68 villa ve 12 dairenin yer aldığı projede büyüklükleri 152 ila 287 metrekare arasında değişen konutların fiyatı 350 bin -770 bin Euro arasında değişiyor. Bodrum’un en güzel koylarından biri olan Tilkicik Koyu’nda, tamamı deniz manzaralı daire ve villalarda housekeeping ve catering servisi de verilecek. Tekneler için özel iskele, deniz üstünde yüzen güneşlenme ve dinlenme alanları ile fark yaratmayı hedefleyen Bodrum Bodrum’da evlere ulaşımı sağlayan, yeraltından geçen özel araç yolunda tüm evlerde bulunan kapalı otoparkın yanı sıra, misafir için de kapalı otopark bulunuyor. Projenin Konut Satış ve Pazarlama Müdürü Tanseli Üstel Bodrum’un son yıllarda sadece yazın değil 12 ay yaşanılır bir yer olduğuna dikkat çekiyor. Bu sebeple projede, villaların dışında bir de butik otel bulunacağını belirten Üstel, içinde restoran, cafe, bar, spa ve fitness center gibi aktivite alanlarının bulunacağı otel konseptinin 12 ay boyunca ev sahipleri ve onların misafirlerine de hizmet edebilecek şekilde tasarlandığını dile getiriyor.

 

Seba Bodrum projelerine devam ediyor 
Seba İnşaat imzalı Seba Green Yalıkavak’ta yaşam başladı. Seba Farilya Gündoğan’da ise yaşam haziranda başlıyor. 44 villanın yer aldığı Seba Green’de yüzde 50 oranında satış yapıldı. 5 farklı tip villanın yer aldığı projede büyüklükler 110 ila 330 metrekare arasında değişiyor. 10 blok ve 32 daireden oluşan Seba Farilya’da ise yüzde 70 satış gerçekleşti. Projede yer alan dairelerin büyüklükleri 100 metrekareden başlıyor 200’e kadar çıkıyor. Bodrum’un değerine 1998’den bu yana inandıklarını belirten Seba İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Engin Keçeli, bölgenin 12 ay hava ulaşımına açık olması ve doğal zenginliğinin etkili olduğunu dile getiriyor. “Seba İnşaat olarak her zaman yeninin ve yeniliklerin takipçisiyiz” diyen Keçeli, Yalıkavak’ta yeni bir proje için görüşmelere devam ettiklerini ifade ediyor.

 

Gizli Vadi Evleri’nde son 6 daire
Propa İnşaat imzalı Gizli Vadi Evleri’nde satışı devam eden son 6 dairenin fiyatı 110 bin TL’den başlıyor. Gizli Vadi Evleri’nde 2’şer katlı 2 yatak odalı toplam 36 villa daire bulunuyor. Dairelerin 18 adedi çatı teras kullanımlı penthouse tipi, 18 adedi ise özel bahçe kullanımlı. Tümü 90 metrekare brüt kullanım alanına sahip daireler denizi, balıkçıları ve Batık Kenti ile ünlü Gümüşlük’e sadece birkaç dakika mesafedeki Çukurbük mevkiinde konumlanıyor. Proje konum olarak denize 900 metre uzaklıkta yer alıyor.

 

Gökçeada’nın ilk markalı konutu Zephyros
DTRK İnşaat tarafından Gökçeada’da hayata geçen Zephyros 4 bin 500 metrekarelik arazi üzerinde konumlanıyor. 8 bloktan meydana gelen projede toplam 41 adet konut bulunuyor. Daireler 1+1, 2+1, 2+1 dubleks ve 3+1 şeklinde tasarlanıyor. Büyüklükleri 37 ila 113 metrekare arasında değişen dairelerin fiyatı ise 39 bin 900 TL ile 149 bin TL arasında. Gökçeada’ nın ilk markalı konut projesinde yüzde 25 peşinat alınıyor, kalan kısım ise konut tesliminde banka kredisi ile ödenebiliyor. İlk etaptaki dairelerin Temmuz’da kademeli olarak teslim edilmesi planlanırken, ikinci etabın yapımına Haziran’da başlanması ve Nisan 2013’te tamamlanması öngörülüyor. DTRK İnşaat bundan sonraki süreçte Gökçeada’da Zephyros projesinin 3’üncü ve 4’üncü etaplarını projelendirecek. Şirket aynı zamanda Çanakkale’de bir konut projesi geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Büyükada’da yaz bir başka 
İnanlar İnşaat’ın Büyükada’da hayata geçirdiği Terrace Lido’da yaşam başladı. Projede büyüklükleri 89 ila 130 metrekare arasında değişen 32 daire yer alıyor. Sosyal donatıları arasında havuz, güneşlenme terası, fitness center, sauna, Türk hamamı, sakinlerine özel tekne, bisiklet parkı yer alan Terrace Lido, beyaz panjurları, turkuaz tenteleri ve adanın doğal dokusuna uygun bahçeleri ile dikkat çekiyor. İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, Sarıyer-Zekeriyaköy lokasyonunda yer alan ve yakında lansmanı yapılacak olan Terrace Doğa projesinde İstanbul’dan uzaklaşmadan tatil imkanı sunacaklarını belirtiyor. Şehrin kaosundan uzak, doğayla iç içe diğer bir projelerinin Zekeriyaköy’de 2011’de tamamlanan Terraca Bahçe olduğunu belirten İnan, “Terrace Bahçe İstanbul’un finans merkezi Maslak’a yakınlığı ve yakında hizmete açılacak olan Çayırbaşı Tüneli’ne 8 dakika mesafesi ile şehirden kopmadan, doğayla iç içe bir yaşam sunuyor” diyor.

 

Adlon’da yüzde 35 indirim
BB Group Homes imzası ile Bodrum’da hayata geçen Adlon Residence’de Temmuz ayında projenin bitimi ile fiyatları 215 bin TL’ye yükselecek olan 1+1 daireler, yaza girmeden erken alım avantajı ile 80 bin TL indirimle 135 bin TL’ye satışa sunuluyor. İlk etabın Haziran 2012’de, ikinci etabın ise Haziran 2013’te teslim edileceği Adlon Residence, 57 ve 132 metrekare aralığında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere toplam 17 ikiz blokta 204 daire ve 15 müstakil konuttan oluşuyor. Adlon Residence, Güvercinlik mevkiine 1,5 kilometre, Boğaziçi köyüne 3 kilometre, havaalanına ise 12 kilometre mesafede bulunuyor. Adlon Residence’ın sosyal alanları içinde golf sahası, fitness, aerobik, basketbol, voleybol, tenis, golf, havuz ve yüzme alanları yer alıyor. Çocuk havuzu, açık yarı olimpik büyük havuzu, tüm hava şartlarına uygun kapalı havuzu ve ayrıca her bloğun önünde özel havuzu bulunuyor. Adlon Residence Mini Kulüp’ün eğitimli ekibi, çocuk parkı, çocuk havuzu ve çocuk oyun odası ile tatilde çocukların da hoşça vakit geçirmelerini hedefleniyor.

hts--life-in-port

LIfe In Port’ta yaşam 48 bin Euro’dan başlıyor 
HTS Yapı’nın Antalya’da hayata geçirdiği Life in Port projesinde 1+1, 2+1 ve isteğe göre birleştirilerek oluşturulan 3+1 daireler yer alıyor. Temmuz 2013’te tamamlanması planlanan projede 84 daire bulunuyor. Projede 1+1 daireler 48 bin - 53 bin Euro, 2+1 daireler 65 bin – 72 bin Euro, 3+1 daireler ise 109 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla satılıyor. Life in Port’un sosyal donatıları arasında yüzme havuzu, tenis kortu basket sahası fitness merkezi, sauna ve otopark yer alıyor. HTS Yapı tarafından oluşturulan site yönetiminde ev sahiplerinin havaalanından transferine, ev temizliğinden yardımcı şoföre ve şehir turundan tarihi yerlere rehberlik hizmetine kadar geniş yelpazede hizmet verilecek.

 

Secret Garden’da yaşam başladı
Casmark Homes firması tarafından Bodrum bölgesinde inşa edilen Secret Garden’da 1+1 ve 2+1 daire 75 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 6 bin 400 metrekare arsa üzerinde 7 blok ve 42 daireden oluşan Secret Garden’da 1+1 daireler 42 metrekare, 2+1 daireler ise 82 metrekare olarak tasarlanıyor. 4 milyon TL yatırımla hayata geçen projede 42 konuttan 35 tanesi satıldı. Proje Bodrum Havaalanı’na 5 kilometre, Bodrum merkeze ise 28 kilometre uzaklıkta konumlanıyor.

Villa Ic_Avlu

Arıkan’dan Büyükçekmece’ye Ege kasabası 
Arıkan Yapı tarafından gerçekleştirilen Park Village tek katlı villa konsepti ile dikkat çekiyor. 312 bin metrekare alan üzerine kurulan ve bu alanın 270 bin metrekaresi yeşil alanlara ayrılan projede 144 villa yer alıyor. 2013’te tamamlanması planlanan projede büyüklükleri 250 ila 350 metrekare arasında değişen 7 farklı villa tipi bulunuyor. Tek katlı villaları ve kullanılan malzemeleri ile kasaba görüntüsü veren projede fiyatlar 525 bin dolardan başlıyor. Villaların cephelerinde kullanılacak taş işçiliği, alaturka kiremitler, ahşap saçaklar, saçak altı mertekler ve eliböğründeler kasabalı kimliğinin en belirgin özellikleri. Proje içerisinde çok sayıda tenis kortu, basketbol sahaları ve çocuk parklarının yanı sıra 2.6 kilometre uzunluğunda bir bisiklet parkuru bulunuyor. Ayrıca dileyenler kendi bahçelerinde organik tarım yapabiliyor. Hatta bunun için proje içerisinde hizmet verecek ziraat mühendislik birimi kuruluyor. Kaynak: emlakrotası dergisi