İbrahim Babacan: 2017’de fiyatlar % 10-20 arası artacak

Yazdır

Babacan Holding Başkanı İbrahim Babacan gayrimenkul yatırımcısını uyardı: “2017’de fiyatlar % 10-20 arası artacak  konuta yatırım yapacaklar acele etsin”

Döviz kurlarındaki yükseliş sonrası artan maliyetler konut fiyatlarında da artışı gündeme getirirken, kendi bünyesindeki arsalar üzerinde projeler inşa eden Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan ise eski fiyatlarla satışa devam ettiklerini açıkladı. Babacan, “Dövizdeki yükseliş ve artan inşaat maliyetleri 2017’de konut fiyatlarında % 10-20’lik bir artışa neden olacak. Gayrimenkule yatırım yapacaklar geç kalmadan harekete geçmeli” uyarısında bulundu.

Olumsuz ekonomik veriler ve döviz kurlarındaki ani yükseliş, yeni yılda tüm sektörlerde fiyat artışı olacağı beklentisini gündeme getirdi. Özellikle ithalata bağlı çalışan sektör ve markalar ister istemez artan maliyetlerini fiyatlarına şimdiden yansıtırken, bazıları da bu yılı zamsız tamamlamayı planlıyor.

2017 yılında fiyat artışı beklenen sektörlerden biri olan gayrimenkul ise hala en iyi yatırım aracı olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Gayrimenkul uzmanları ise yılbaşından sonra konut fiyatlarında artış beklendiğini söyleyerek konut alma niyeti olanlara yeni yıla girmeden ‘evinizi alın’ uyarısında bulunuyor.

Yıl bitmeden gayrimenkule yapılacak yatırımın kazandıracağını söyleyen Babacan Holding YKB’sİ İbrahim Babacan da konut almak isteyenleri zamdan önce harekete geçmeleri konusunda uyarıda bulundu. Kendi projelerinde de kampanya ve ödeme ayrıcalıklarıyla konut almayı kolaylaştırmayı amaçladıklarını hatırlatan Babacan “Gayrimenkul hala en çok kazandıran ve en güvenilir yatırım aracı. Gayrimenkule yatırım yapmak isteyenler yıl bitmeden harekete geçmeliler. Kendi arsalarımız üzerine yatırım yapıyor olmamız ve hammadde stoğumuz bizi güçlendiriyor. Bu nedenle artan maliyetlerini konut fiyatlarına henüz yansıtmadık. 2017 ile birlikte konut fiyatlarının ortalama yüzde 8-10 gibi bir artış söz konusu olacak. O nedenle gayrimenkule yatırım yapacaklar beklemeden mevcut ortamı fırsata çevirsin” diye konuştu.

Kendi arsaları üzerinde konut projeleri inşa ediyor

Esenyurt –Beylikdüzü bölgesi başta olmak üzere İstanbul’un en önemli lokasyonlarında konut projeleri geliştirdiklerini belirten İbrahim Babacan, projelerinde halen eski fiyatlarla satışa devam ettiklerini hatırlattı. Babacan “Beylikdüzü ve Esenyut’ta inşa ettiğimiz ‘Babacan Premium’ ve ‘Babacan Palace’ projelerimiz başta olmak üzere Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nın yanında projelendirdiğimiz ‘Babacan Port Royal’de konut satışlarımıza eski fiyatlardan devam ediyoruz. Bunun nedeni ise şuan inşaatlarımızda kullandığımız malzemelerin döviz artışı öncesi aldığımız, stokladığımız girdilerden oluşması. Ancak bundan sonraki süreçte bu durum ister istemez değişecek ve 2017 yılıyla beraber fiyatlarda artışa gideceğiz. O nedenle yatırım için en doğru zamandayız, gayrimenkul yatırımcısı bu yıl bitmeden yatırımını yaparsa kazanır” dedi.

İstanbul’un son zamanlarda en çok değer kazanan lokasyonlarından biri olan ve her geçen gün değeri artan Esenyurt bölgesi ise yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşı karşıya.

Ulaşım avantajıyla da öne çıkan Esenyurt bölgesi, TEM ve E-5 bağlantı yollarının tam üzerinde konumlanması sebebiyle özellikle çalışan kesim tarafından büyük ilgi görüyor. Ayrıca Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Marmara Otoyolu projesinin TEM bağlantısı bölgeyi daha da cazip hale getiriyor. Halen zamsız fiyatlardan satışa sunulan dairelerin olduğu Esenyurt bölgesi, yatırımcılara büyük kazanç sağlıyor.

Döviz kampanyasına ilk destek Babacan’dan geldi

‘Babacan Holding’; kendi geliştirdiği arsalar üzerinde 2002 yılından beri inşa ettiği nitelikli ve güvenilir konut projeleri ile dikkat çekiyor. Uygun ödeme koşulları ve kampanyaları ile yatırımcılara kaçırılmayacak fırsatlar sunan Babacan Holding, Esenyut’ta inşa etiği ‘Babacan Premium’ ve ‘Babacan Palace’ projeleri başta olmak üzere Atatürk Havalimanı'na en yakın noktada E5 üzerinde projelendirdiği ‘Babacan Port Royal’ ile lokasyonun en uygun ve en ulaşılabilir fiyatlarını sunuyor.

Yüksek döviz karşısında ‘dövizini bozdur, Türk Lirası'na sahip çık' kampanyasına da destek olan ilk inşaat markası olan Babacan Holding, dolarını bozdurup belgesiyle gelen herkese tüm projelerinde yüzde 20 indirim fırsatı da sunmaya devam ediyor.