İGDAŞ’tan ‘güvenli ve tasarruflu doğalgaz’ semineri

İGDAŞ, abonelerine yönelik düzenlediği “Doğalgaz’da Güvenlik ve Tasarruf” seminerlerini kamu personeline yönelik olarak da düzenlemeye başladı. Seminerlerden faydalanan ilk kamu kurumu İstanbul İtfaiye Teşkilatı oldu.
İGDAŞtan güvenli ve tasarruflu doğalgaz semineri
Bu haberi paylaşın :
Tarih : 23 Kasım 2012 Cuma 10:27

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Şirketlerinden İGDAŞ, "Doğalgaz'da Güvenlik ve Tasarruf" seminerleri ile İstanbul İtfaiye Teşkilatı'nı bilgilendirdi. İstanbul'da 5 milyon aboneye doğalgazı ulaştıran İGDAŞ, 2009 yılından bu yana düzenlediği Doğalgazda Güvenlik ve Tasarruf Seminerleri'ni bu kez İstanbul İtfaiye Teşkilatı'na yönelik düzenledi. İstanbul'un Asya ve Avrupa yakasında gerçekleştirilen iki ayrı seminere İstanbul İtfaiye Teşkilatı üst düzey yöneticileri ile birlikte çalışanlardan yoğun bir ilgi vardı.

Türkiye'nin lider Gaz dağıtım şirketi İGDAŞ, 2009 yılında başlattığı ve 40 bin kişiye ulaştığı Doğalgazda Güvenlik ve Tasarruf Seminerleri'ni bu kez İstanbul İtfaiye Teşkilatı çalışanları için organize etti. Doğalgazın güvenli ve tasarruflu kullanılması konusunda bilinç oluşturmak amacıyla seminerlere başlayan ve İstanbul'un 38 ilçesine Doğalgazda Güvenlik ve Tasarruf Seminerleri'ni taşıyan İGDAŞ, şimdi kamu personelini bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Seminerler, DOSİDER (Doğalgaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği), BACADER (Baca İmalatçıları ve Uygulayıcıları Derneği), İTESO (Doğalgaz Sıhhi Tesisat Kalorifer Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkârları Odası) işbirliği ile gerçekleştiriliyor. İstanbul'un iki yakasında da görev yapan İtfaiye Teşkilatı'na ayrı ayrı düzenlenen seminerlerde, tesisatların ve doğalgaz cihazlarının emniyetli kullanımı, olası doğalgaz kaçağı ve baca gazı zehirlenmesi durumlarında izlenecek yollar ve doğalgazın tasarruflu kullanılması için alınacak önlemler gibi konular ele alındı.

Seminerin İtfaiye Teşkilatı'na yönelik olması nedeniyle, etkinlikte karbonmonoksit gazından kaynaklı yangınlarda nasıl hareket edilmesi gerektiği ile ilgili bölümlere ağırlık veren İGDAŞ, Türkiye ve yurtdışında doğalgaz nedeniyle meydana gelen yangınlardan örnekler paylaşarak oluşabilecek hatalar konusunda İstanbul İtfaiye Teşkilatı'na önemli bilgiler aktardı. Soru-cevap kısmında özellikle Afet durumunda İGDAŞ'ın hazırlıkları ile ilgili bilgi almak isteyen İstanbul İtfaiye Teşkilatı yöneticileri ve çalışanları semineri ilgi ile takip etti

İlgili Haberler

Haftanın Projesi
DKY İnşaattan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanyaDKY İnşaat'tan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanya

DKY inşaat, Lokum Evler ve DKY Kartal projelerine özel Ramazan Kampanyası düzenliyor. Şirket her iki proje için Ramazan ayı boyunca varolan indirimlere ek olarak yüzde 3 indirim fırsatı sunuyor.


Foto galeri

  • SİYAH KALEM KÖY ZEKARİYAKÖY
  • DUMANKAYA MOZAİK
  • ESENLER EMLAK KONUTLARI
  • METROPARK TOWERS