Kilis'te kiralık ev bolluğu

Kilis'te Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan bin 200'e yakın evin tamamlanarak sahiplerine dağıtılması ile çeşitli kooperatifler tarafından yaptırılan konutların satılmasından sonra kent merkezinde çok sayıda ev kiraya verilmeyi bekliyor.
Kiliste kiralık ev bolluğu
Bu haberi paylaşın :
Tarih : 12 Temmuz 2011 Salı 18:10

Kilis'te Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan bin 200'e yakın evin tamamlanarak sahiplerine dağıtılması ile çeşitli kooperatifler tarafından yaptırılan konutların satılmasından sonra Kent merkezinde çok sayıda ev kiraya verilmeyi bekliyor.

Vatandaşlar, Kilis'te geçmişte Kiralık ev bulma sıkıntısı yaşandığını belirterek, "Başta TOKİ olmak üzere Müteahhit ve kooperatifler tarafından yaptırılan evlerin kullanılmaya başlaması ile birlikte kentte kiralık ev sayısı arttı. Ev alanların yeni evlerine taşınması, çok sayıda kişinin Kredi yöntemi ile bankalardan Konut Kredisi kullanarak ev alması nedeniyle Kiralık ev ile iş yeri bolluğu yaşanıyor.

Eskiden semt ve evin konumuna göre 150 ile 700 TL arasında kiralık ev bulmak mümkün ise aynı evler şimdilerde 100 ile 500 TL arasında değişen fiyatlarla Kiracı buluyor. Konut kredisi kullananlar, ev kirası öder gibi konutlarının taksitini ödemesi nedeniyle ev satın alıyor.

Bu nedenle Kent merkezinde kiralık ev bulmak kolaylaştı. Yeni yapılan evlerin büyük bölümü kaloriferli olduğu için genelde kiralık ev arayanlar veya ev satın alacak kişiler, kaloriferli evleri tercih ediyor. Böylece soba ile ısınan evlere rağbet düştüğü gözleniyor" şeklinde konuştular.

İlgili Haberler

Haftanın Projesi
DKY İnşaattan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanyaDKY İnşaat'tan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanya

DKY inşaat, Lokum Evler ve DKY Kartal projelerine özel Ramazan Kampanyası düzenliyor. Şirket her iki proje için Ramazan ayı boyunca varolan indirimlere ek olarak yüzde 3 indirim fırsatı sunuyor.


Foto galeri

  • SİYAH KALEM KÖY ZEKARİYAKÖY
  • DUMANKAYA MOZAİK
  • ESENLER EMLAK KONUTLARI
  • METROPARK TOWERS