Konut Kredisi Alımında Malatya Birinci

Yazdır

Konut kredisi alımında Malatya'nın birinci olduğunu açıklayan Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül, krediyle ev sahibi olma yöntemi ile ilgili kredilerin geri dönüşümünde en çok sıkıntı yaşanan illerin başında da Malatya geliyor dedi.

Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül, kredi ile ev sahibi olma yöntemi ile ilgili, “İlimiz konut kredisi kullanmada bölgede birinci sırada. Kredilerin geri dönüşümünde en çok sıkıntı yaşanan illerin başında da Malatya geliyor” dedi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül, “İlimiz konut kredisi kullanmada bölgede birinci sırada. Kredilerin geri dönüşümünde en çok sıkıntı yaşanan illerin başında da Malatya geliyor. Bu da vatandaşların ayaklarını yorganına göre uzatmadıklarını gösteriyor. Bankadan aldıkları konut kredisi taksitlerde ödeme sıkıntısı yaşayınca, icra takibine düşüyorlar. Krediye ve faize rağbet etmeden bütçelerine göre ev almalarını tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

Konut satışları hakkında da bilgi veren Özgül, Fahri Kayahan civarındaki konutların daha ilgi gördüğünü belirterek, “İkinci el konut satışlarında durgunluk gözlenmektedir. Bunun sebebi de, kentsel dönüşüm projesini beklemeleridir” şeklinde konuştu.

Eski dairesini satacakların bin ile bin 500 TL gideri olan, depreme dayanıklılık raporu almalarını öneren Ali Özgül, “Depreme dayanıklı raporu elinde olan ikinci el ev satıcıları evlerine daha rahat müşteri bulabiliyorlar” ifadelerini kullandı.Kaynak:medya73.com