HAİNLER İŞBAŞINDA, SEKTÖR İŞİNİN BAŞINDA

26 Temmuz 2016 Salı Yazdır

15 Temmuz 2016 gecesini, 16 Temmuz 2016 gündüzüne bağlayan zaman aralığında yaşananları, Allah bir daha bize yaşatmasın inşallah. 'Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması' (FETÖ/PDY) kaynaklı darbe teşebbüsü, ülkemizi karanlıklara doğru sürükleyecek bir girişimdi. Hainler işbaşı yapmıştı ve sinsi planlarını uygulamaya koydular ama halk artık o eski halk değildi.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, kahraman halkımız, Türk Silah Kuvvetleri'nin ve Türk Polis Teşkilatı'nın milletin emrindeki cesur neferleri, devletimizi, hiç alışık olmadığımız, bilinmezliklere sürüklenmekten kurtardılar. Başkaları adına konuşmaya hakkım yok; kendim ve ailem adına kendilerine müteşekkirim.

Demokrasiden taviz yok. Demokrasi kazanacak. Mühim olan bundan sonrası; darbe teşebbüsünden sorumlu kişiler bir an önce adaletin önüne çıkarılmalı ve en ağır cezayı almalılar.

Bence artık bugün hepimizin ortak bir sorumluluğu var: Darbe teşebbüsü ile ket vurulmaya çalışılan, alışık olduğumuz günlük hayatımıza sahip çıkarak, daha demokratik ve refah düzeyi artan bir Türkiye için işimizin başında olmak. Gördüğüm o ki, gayrimenkul sektörü oyuncuları da bu görüşümü paylaşıyor. Tanınmış gayrimenkul şirketleri patron ve yöneticilerinin, yatırımlara devam edeceklerini açıklamaları, son derece olumludur.

Emlak Konut GYO'nun, birlikte çalıştığı gayrimenkul geliştiricilere, işçi çıkarmamaları çağrısı yapması da, her ne kadar belki şirketleri, satışların görece düştüğü bu tür belirsizlik zamanlarında, mali olarak zorlayacak olsa da, toplumun yararınadır. Şirketlerin bugün yapacağı özveri, inanıyorum onlara da zaman içinde fayda sağlayacaktır.

Kim ne dersin, önemli bir badire atlatılmıştır. Toplumun, bu tür travmaları hızlıca atlatabilmesi günlük sosyal hayatın, iş hayatının alışık olunan tarzda devam etmesini bir an önce sağlamaktan geçiyor. Sadece darbe teşebbüsü değil, onun öncesinde yaşanan terör olayları da moral motivasyonumuzu düşürmeye yönelik aksiyonlardı. Hiçbiri bizi yıldıramaz.

Kenetlenmenin en çok gerekli olduğu bu tür zor zamanlarda, toplumun bütün fertlerinin, devletin bütün kesimlerinin omuz omuza durması çok sevindirici; hangi eğilimden, hangi görüşten, hangi inançtan gelirse gelsin bütün Türkiye'nin demokrasiye, özgürlüğe, milli iradeye sahip çıkması sektörümüze de gösterge olmalı; işimizin başında olarak, yarınlar için bugünden daha iyi, daha kaliteli yaşam mekânlarını oluşturacak adımları atmaktan geri durulmamalı.

BENİM MEKANLARIM

İsmail Özcan

Y. Mimar

Genel Müdür Vekili, TURYAP Yapı


Etiketler