Mardin'de 315 proje için 8 milyarlık yatırım gerçekleşecek

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, il genelinde tarım, madencilik, imalat, enerji, ulaştırma, eğitim, konut, sağlık olmak üzere toplam 8 sektörde 315 proje bulunduğunu, toplam değerin 8 milyar 388 milyon TL olduğunu söyledi.
Mardinde 315 proje için 8 milyarlık yatırım gerçekleşecek
Bu haberi paylaşın :
Tarih : 31 Ocak 2012 Salı 18:15

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, il genelinde Tarım, madencilik, imalat, Enerji, Ulaştırma, eğitim, Konut, sağlık olmak üzere toplam 8 sektörde 315 proje bulunduğunu, toplam değerin 8 milyar 388 milyon TL olduğunu söyledi.

Bu projeler için 2011 yılında ayrılan ödenek toplamının 1 milyar 997 milyon TL olduğunu belirten Ayvaz, "2011 yılı sonu itibariyle ildeki projelere 1 milyar 910 milyon 901 bin TL harcanarak, yüzde 96'lık nakdi gerçekleşme sağlanmıştır." dedi.

Mardin 2012 Yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Turhan Ayvaz başkanlığında Valilik Nişli Toplantı Salonu'nda yapıldı. 2011 yılında yatırımların değerlendirilmesi, sosyo-ekonomik gelişmelerin izlenmesi, koordinasyonu, yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirmelerin yapıldığı toplantıya kaymakamlar, bölge müdürleri, Belediye başkanları ve il müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Turhan Ayvaz; il genelinde Tarım, madencilik, imalat, Enerji, Ulaştırma, eğitim, Konut, sağlık olmak üzere toplam 8 sektörde 315 proje bulunduğunu belirterek, bu projelerin toplam değeri 8 milyar 388 milyon TL olduğunu söyledi. Ekonomik dengelerin tesis edilerek, Sürdürülebilir bir büyüme ortamının temin edilmesi için kamu kesiminde mali disiplin sağlanması ve kamu harcamalarında etkinliğin ve verimliliğin artırılmasının zorunluluk arz ettiğini belirtenVali Turhan Ayvaz, "2012 yılı bütçesinde kamu kesimine tahsis edilen kaynakların kamu kuruluşlarınca etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasına özen gösterilmelidir. Mardin'de, her geçen gün gerek ekonomi gerekse Turizm alanında önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Yerli yabancı girişimciler Yatırım için tarihi kenti seçiyor." diye konuştu. "Kaynak Haberaktüel"
 

İlgili Haberler

Haftanın Projesi
DKY İnşaattan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanyaDKY İnşaat'tan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanya

DKY inşaat, Lokum Evler ve DKY Kartal projelerine özel Ramazan Kampanyası düzenliyor. Şirket her iki proje için Ramazan ayı boyunca varolan indirimlere ek olarak yüzde 3 indirim fırsatı sunuyor.


Foto galeri

  • SİYAH KALEM KÖY ZEKARİYAKÖY
  • DUMANKAYA MOZAİK
  • ESENLER EMLAK KONUTLARI
  • METROPARK TOWERS