Eston Yapı iki projede vergi avantajı sağlıyor!

Yazdır

Gayrimenkul sektörünün köklü şirketlerinden biri olan Eston Yapı, 400 milyon dolar değerindeki Eston Deniz ve Eston Şehir projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Gayrimenkul sektörünün köklü şirketlerinden biri olan Eston Yapı, 400 milyon dolar değerindeki Eston Deniz ve Eston Şehir projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Bunlar Türkiye’nin en büyük ölçekli projeleri arasında yer alıyor.

Eston Yapı’nın, İstanbul Bahçeşehir’de yaklaşık 1.000.000 m2’lik proje sahasında 300 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Şehir projesi inşaatının yüzde 30’u tamamlandı. 800 bağımsız bölümün tamamlandığı proje kapsamında 2.500 konut daha yapılacak. 2. etap konutların şubat sonunda teslim edileceği projede diğer etapların inşaatı devam ediyor. 6 ve 7. etapların satışa çıkarılmasının planlandığı Eston Şehir’de 350 yeni konut satışa sunulacak.

Eston Deniz Projesi Kalyon Evleri’nin 3. etabı tamamlanırken, yılsonunda 245 konut daha teslim edilecek. Projede yer alan Liman Mahallesi Haziran ayında satışa çıkacak. 1,2 milyon metrekarelik alanda yaklaşık 5.000 konuttan oluşması planlanan proje, marinası ve 1.5 km’lik sahili ile dikkat çekiyor.

KDV’den muaf oldu

Eston Yapı Genel Müdürü Ali Cenk Dönmez, projelerinin KDV artışından etkilenmediğinin altını çizerek, “Projelerinnin yapıldığı bölgedeki m2 değerleri 500 liranın altında. Bu nedenle 150 metrekareden daha küçük konutlarda yüzde 1 KDV ödenecek. Ayrıca iki bölge de rezerv konut alanı olarak görülüyor. İleride arsa emlak beyan değerleri artsa bile kentsel dönüşümde rezerv alan ilan edilmesi nedeniyle burada yapılacak konutlar KDV’den muaf olacak. Kaynak:Milliyet