Mavikent'e 2 bin 340 konut

Şahinbey Belediyesi tarafından yapımına başlanan Mavikent 1260 konut alanında incelemelerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bu bölgede bin 80 ek konutun hazırlığını tamamladıklarını ve yakın zamanda ihalesini yapacaklarını belirterek, Mavikent'de toplamda 2 bin 340 konutun yapılacağını söyledi.
Mavikente 2 bin 340 konut
Bu haberi paylaşın :
Tarih : 29 Ocak 2013 Salı 18:15

Şahinbey Belediyesi tarafından yapımına başlanan Mavikent 1260 Konut alanında incelemelerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bu bölgede bin 80 ek konutun hazırlığını tamamladıklarını ve yakın zamanda ihalesini yapacaklarını belirterek, Mavikent'de toplamda 2 bin 340 konutun yapılacağını söyledi.

Mavikent Konut alanında incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgi alan Başkan Tahmazoğlu, Mavikent'teki konutların tamamlandığında tıpkı

300 evlerde olduğu gibi aynı şartlarda konutların bin tanesini dar gelirli ailelere vermeyi düşündüklerini söyledi. Tahmazoğlu, "Hedefimiz bu konutlarımızı 2013 yılı sonuna kadar tamamlamaktır. İnşası hızla devam eden Mavikent'teki 2+1 konutlarımızı vatandaşlarımız ne zaman satışa sunulacak diye merak ediyor, bunun için müteahhitimizle görüştüm. Bir ay içinde hazırlanacak olan örnek dairelerimizi vatandaşlarımız gördükten sonra konutlarımızın başvuru taleplerini alacağız. Ardından fiyat artışı olmasın diye kura yolu ile dar gelirli ailelerimize uzun vadede vereceğiz. Bu ailelerimiz de Kira öder gibi Ev sahibi olacaklardır. Yine bu bölgede ihale aşamasına gelen bin 80 konutumuzun da bin tanesini dar gelirli ailelerimiz için ayıracağız. Gücümüz ve vaktimiz yettiği sürece Ev sahibi olmayı bile hayal edemeyen dar gelirli ailelerimizi ev sahibi yapmaya devam edeceğiz" dedi.

İlgili Haberler

Haftanın Projesi
DKY İnşaattan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanyaDKY İnşaat'tan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanya

DKY inşaat, Lokum Evler ve DKY Kartal projelerine özel Ramazan Kampanyası düzenliyor. Şirket her iki proje için Ramazan ayı boyunca varolan indirimlere ek olarak yüzde 3 indirim fırsatı sunuyor.


Foto galeri

  • SİYAH KALEM KÖY ZEKARİYAKÖY
  • DUMANKAYA MOZAİK
  • ESENLER EMLAK KONUTLARI
  • METROPARK TOWERS