Nata Holding'in Dünyanın en büyük 225 inşaat firmaları kategorisi'nde 201'inci sırada yer aldı

NATA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, Nata Holding'in “Dünyanın en büyük 225 inşaat firmaları kategorisi”nde 201'inci sırada yer aldığını belirterek, “Hedefimiz 2013'de ilk yüzde olmak” dedi.
Nata Holdingin Dünyanın en büyük 225 inşaat firmaları kategorisinde 201inci sırada yer aldı
Bu haberi paylaşın :
Tarih : 28 Ağustos 2012 Salı 07:00

Namık Tanık yaptığı yazılı açıklamada, uluslararası inşaat sektörü dergisi "Engineering News Record" (ENR) tarafından her yıl gerçekleştirilen araştırmada, Türkiye'nin, "Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhidi" listesinde ikinci sırada yer aldığını ifade etti. Firmaların, ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri iş hacimlerini dikkate alarak hazırladıkları listede, geçen yıl Türkiye'den 31 firma bulunduğunu anımsatan Namık Tanık, sıralamada Nata Holding'in yer aldığını kaydetti.

Namık Tanık, Türkiye'nin geçen yıl elde ettiği ikincilik konumunu koruduğunu, listeye giren Türk Müteahhit sayısının arttığını belirtti. Nata İnşaat'ın "En büyük Yurt dışı Müteahhitlik" kategorisinde 225 firma arasında 148'inci, "Dünyanın en büyük 225 inşaat firmaları kategorisi"nde ise 201'inci sırada yer aldığını vurgulayan Namık Tanık, "Hedefimiz 2013'de ilk yüzde olmak. Türkmenistan'da ve Ankara'da başarılı projelere imza attık. Antares ve Nata Vega Alışveriş merkezleriyle yüz binlerce giriş sayılarına ulaştık. 151 metre yüksekliğiyle Başkentin en yüksek Konut projesi Vega Park ile yine bir ilke imza attık. Dünyanın 4'üncü en uzun Tünel akvaryumu Aqua Vega'yla inşaat ve işletme konularındaki başarımızı gözler önüne sermiş olduk" ifadelerini kullandı.

Bu yıl da dünyada ikinci olduk

ENR tarafından her yıl yapılan araştırmada, "Bir önceki yılda Yurt dışındaki işlerden elde edilen gelirler"in esas alındığını kaydeden Namık Tanık, araştırmanın aynı zamanda sektöre ışık tuttuğunu ifade etti.
Namık Tanık ENR'nin hem geçen yıla hem de gelecek yıllara ilişkin veriler ortaya koyduğu belirten Namık Tanık, şunları kaydetti:

"Bunlar arasında "Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhidi" listesinde yer alan firmalar grubunda holdingimizin yer alması çok gurur verici. Bu yıl da çin firmalarının arkasından dünyada ikinci olduk. 'Yurtdışı Müteahhitlik' kategorisinde toplam 33 Türk firması yer alırken, dünyanın en büyük 225 inşaat firması kategorisinde 12 firma yer aldı. Bizde listede olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Kaynak:Hürriyet

İlgili Haberler

Haftanın Projesi
DKY İnşaattan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanyaDKY İnşaat'tan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanya

DKY inşaat, Lokum Evler ve DKY Kartal projelerine özel Ramazan Kampanyası düzenliyor. Şirket her iki proje için Ramazan ayı boyunca varolan indirimlere ek olarak yüzde 3 indirim fırsatı sunuyor.


Foto galeri

  • SİYAH KALEM KÖY ZEKARİYAKÖY
  • DUMANKAYA MOZAİK
  • ESENLER EMLAK KONUTLARI
  • METROPARK TOWERS