Polatlı’da Kentsel Dönüşüm Mevlana Konutları İle Başladı

Ankara’nın Polatlı ilçesinde kentsel dönüşüm çalışmaları Mevlana Konutları ile başladı.
Polatlıda Kentsel Dönüşüm Mevlana Konutları İle Başladı
Bu haberi paylaşın :
Tarih : 24 Temmuz 2012 Salı 03:35

Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, ilçenin eski mahallelerinden Yenimahalle'nin, Mevlana Konutları'yla yenileneceğini söyledi. Çelik, 60 konuttan oluşan Mevlana konutları içerisinde, alışveriş merkezi, mahalle konağının da yer alacağını belirtti.

Belediye Meclisi'nden gerekli imar plan revizyonunun gerçekleştirildiğini anlatan Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, "Yenimahallemizin, yenilenmesi için ilk kazmayı belediye olarak burada biz vurduk, biz vuruyoruz. Nasip olursa burada 30+30 iki blok halinde bir 60 Konut aynı zamanda küçük bir alışveriş merkezi, mahalle konağımızın inşaatına başladık.

Burada ikinci bir ticaret ve Kültür Merkezi kompleksimizi de burada kurmuş olacağız. Yeni mahallede yeni bir hayat başlıyor, diye biliriz bu çalışmamızla birlikte ben inanıyorum ki bu mahalle bundan sonraki süreçte imar plan değişikliğimizdeki parselasyon çalışmalarımız tamamlandığında. Gerek mülkiyet sahibi hemşerilerimiz, gerekse müteahhitlerimiz vasıtasıyla hızlı bir yapılaşma söz konusu olacak bu mahallemizde ve Allah izin verirse modern yaşam kendisini burada en güzel şekilde gösterecek." diye konuştu.

Çelik, ayrıca Mevlana Konutları'nın 2013 yılında tamamlanarak hizmete gireceğini açıkladı.

Polatlı Belediyesi geçtiğimiz yıllarda çok hisseli, küçük parselizasyona sahip Yenimahalle'de Kentsel Dönüşüm çalışması yürütmüş, hak sahiplerinden yeteri kadar muavafakat alamadığı gerekçesiyle projeden vazgeçmişti.

Kaynak: sonhaberler.com

İlgili Haberler

Haftanın Projesi
Parima Merterde 36 ay sıfır faizParima Merter'de 36 ay sıfır faiz

İstanbul Merter'de inşa edilen Parima Merter'de daireler, yüzde 1 peşinat ve 36 ay sıfır faiz seçeneği ile satılıyor. Proje, 16 kattan meydana geliyor.


Foto galeri

  • DUMANKAYA MOZAİK
  • METROPARK TOWERS
  • CONCORD İSTANBUL
  • ÖZAK HAYATTEPE