Pratik Depo, 2 bin konteynera ulaştı.

Yazdır

Ali Sabancı, Özcan Tahincioğlu, Haluk Emiroğlu, Reda Gargour ve Işıl Oytaç’ın ortağı olduğu Pratik Depo, 2 bin konteynera ulaştı. Kişisel depolama hizmeti sunan şirket, istendiği taktirde eşyaların 2. el satışını da gerçekleştirmeye başladı.

Evdeki eşyaların artmasıyla yaşam alanlarının daraldığını söyleyen Pratik Depo Genel Müdürü Okan Artemiz, “Pratik Depo modern hayatın gereksinimlerine göre saklanması istenen eşyaları müşterileri için saklayan, kurtulmak istenen eşyalardan müşterisini kurtaran çözümler üretmek amacıyla Oytaç ailesi tarafından kuruldu” dedi.

Şirketin ortaklık yapısına 2009 yılında Ali Sabancı, Özcan Tahincioğlu, Reda Gargour ve Haluk Emiroğlu’nun katıldığını hatırlatan Artemiz, “Pratik Depo, kişisel depolama adı altında Türkiye’de yeni bir sektör oluşturdu. Artık eşyalarınızla ilişkinizi yöneten ve size çözümler sunan biri var” diye konuştu.

+1 oda hizmeti
Depolamanın yurtdışında oldukça yaygın olarak kullanılan bir sistem olduğunu ifade eden Artemiz, “Yaşamı pratikleştiren bu sistem Türkiye’de de yavaş yavaş tanınıyor” dedi.

Pratik Depo markasının niş bir yapısı olduğunu belirten Artemiz, şöyle devam etti: “Türkiye’de alanında aynı hizmeti veren kurumsal oyuncu yapısı mevcut değil. Bununla beraber, Pratik Depo alanında bir ilk. ’Eşya Yönetim Çözümleri’ vizyonumuzla eşyaları yük olmaktan kurtarıyoruz ve her eşyayı ihtiyaca göre yönetebiliyoruz. Saklanması istenen eşyaları saklıyor ve onlara her an ulaşmayı sağlayacak +1 oda hizmetini sunuyoruz.

Yılda yüzde 30 büyüyoruz

Pratik Depo’nun rakiplerinden ayrılan birçok özelliği bulunduğunu söyleyen Okan Artemiz, şu bilgileri verdi: “Öncelikli olarak müşterilerimizin tüm eşyaları iş birliği yaptığımız bir sigorta firması tarafından sigortalanıyor ve herhangi bir hasar veya farklı bir durum oluşması durumunda müşterisinin hasarını karşılıyor. Bununla beraber, ne yapacağını bilemeyenler için eşyaları gelip paketliyor, video kaydını alıp istediklerini saklıyor ve yine istenildiği taktirde satıyor. Ayrıca ‘Yenisi Eve eskisi Pratik Depo’ya’ mottosu ile eşyaların 2. el satışını da Gitti-Gidiyor ile beraber gerçekleştiriyoruz.

Artemiz, yılda yüzde 20-30 arasında büyüdüklerini kaydederek, “Avrupa’da hanelerin yüzde 5’i, Amerika’da hanelerin yüzde 10’u bu depolama sisteminden faydalanıyor. Türkiye’de bu işe başlarken bu rakam binde 1’di ve bugün binde 7’ye çıkmış durumda” dedi. Kaynak:Milliyet