Regus yeni ofis alanları açmayı planlıyor

Yazdır

Hazır ofis sistemleri konusunda 18 yıldan bu yana Türkiye pazarında faaliyet gösteren Regus, 23 ofis merkezi ve yeni açmayı planladığı yeni ofis alanları ile mobilya sektörünün en önemli partnerlerinden biri...

Rekabetin arttığı dünyada iş yaşamında başarılı olmanın şartlarından biri de modern mobilyalarla dekore edilmiş prestijli bir ofis alanına sahip olmak. Hazır ofis sistemleri ile dünyada lider konumda olan Regus, bu sistemi 18 yıl önce Türkiye pazarına taşıdı. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Adana ve Bursa gibi kentlerde 23 merkezi bulunan şirket, var olan ve açılması planlanan yeni ofis alanlarında kullandığı mobilyalarla mobilya sektörüne katkı sağlıyor. 

Regus'un mobilya sektörünü besleyen bir şirket olduğunu belirten Regus Türkiye Ülke Müdürü Betül Genç, “Ortalama bir merkezimizin 1000 m2’lik brüt bir alana yerleştiğini varsayarsak, bu 700 m2 net alana denk gelir ki, bu da Regus ofisleri olarak yaklaşık 120 kişilik alan olarak nitelendirilir. Yaklaşık olarak yatırım maliyetimizin çeyreklik oranı hareketli mobilyalar için ayrılıyor ortalama büyüklükteki bir merkezimizin mobilya maliyeti 400 bin TL gibi. Büyüme hedefimiz göz önünde bulundurulacak olursa 1 milyon USD yi aşkın bir alımdan bahsediyoruz" dedi.

HANGİ ÜRÜNLER ALINIYOR?

Regus ofislerinde kullanılan mobilyalar; ofislerde 100 kişi için masa/sandalye/keson ve tercihe göre dolap, ortak çalışma alanında ise aynı anda 40 kişinin kullanabileceği büyük/ortak çalışma masaları (co-working masası), dinlenme koltukları, bar masası ve sandalyeleri, mutfak oturma üniteleri, yarı kapalı çalışma alanları ve telefon odalarında kullanılan üniteler sıralanıyor.

Mobilya dendiğinde başta masalar ve çalışma koltukları olmak üzere, dolaplar, keson tarzı çekmeceler, co-working alanda çeşitlilik gösteren bar masa ve tabureleri, mutfak/cafe oturma alanları, dinlenme alanı mobilyaları, sehpa ve koltuklar sıralanabileceğini belirten Betül Genç, şu bilgileri veriyor:

"Halı, aydınlatma armatürleri ve perde diğer bağlantılı elemanlar olarak sıralanabilir. Tamamı için standartlarımız mevcut elbette. Halı için yanmaz özellikte olması, temizlenebilmesi, allerjiyi tetikleyici özellikte olmaması özenli kriterler. Özellikle çalışma koltuklarının ergonomik özellikleri, masa-resepsiyon deski gibi elemanların yüksekliği ve ergonomisi önemli. Tüm mobilyalar için temizlenebilir olması, renkler ve kullanılan malzemeler açısından rahatlık veren, her tüz zevke hitap edebilecek seçimlerin yapılmış olması gerek."

BELİRLİ STANDARDA SAHİP

Ülkelere ve merkezlere göre farklılıklar olmakla birlikte standardizasyona gitmek yönünde bir tercihlerinin olduğuna dikkat çeken Betül Genç, "Bulunduğumuz şehir yada bölgenin kültürel dokusuna yakın  modern, canlı renklerin ağırlıklı olduğu, rahat spor ve rahat bir konsept yada daha retro denebilecek, stil endişesi taşıyan, pastel renklerin ağırlıklı kullanıldığı bir konseptler kullanıyoruz. Yenilemeler ihtiyaç duyuldukça ama ortalama 5 yıllık periyodlarda yapılıyor denilebilir. Ayrıca dekorasyon amaçlı kullanılan objelerimiz, duvarlara astığımız görsellerimiz mevcut. Her merkezimizin lokasyonuna ve/veya taşıdığı özelliğe göre bir konsept belirleyerek görsellerimizi ve dekorasyon amaçlı objeleri bu doğrultuda seçiyoruz. Örneğin Kanyon’da kanyon, İzmir Folkart’da körfez v.b... gibi" diye konuştu.

EDİTÖRE NOT:

107 ülkede faaliyet

1989'da Brüksel, Belçika'da kurulan Regus'un merkezi Lüksemburg'da bulunuyor ve Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görüyor. Dünyanın 120 ülkesinde, 900 şehirde 3000 ofis alanında faaliyet gösteren Regus, 2,3 milyondan fazla kişiye A’dan Z’ye modern ofis hizmetleri veriyor.

Hazır ofis sistemlerinde dünya lideri olan Regus, Sanal Ofis ve Sanal Ofis Plus uygulamaları ile şahıslara ve şirketlere, 5 günlük özel ofis kullanımı + internet, dünya genelinde 3 bin noktada ücretsiz business lounge'laraanında erişim, iş adresi, telefon yanıtlama, Mailbox Plus hizmeti gibi çeşitli hizmetleri veren paketler de sunuyor. 

Sanal Ofis edinenlere özel, yerel iş telefonu numarası ve şirket sesli postası, resepsiyon görevlisi, sesli postaya 24 saat erişim, toplantı odaları, günlük ofisler ve video konferans imkanları uygun fiyatlarla sağlanıyor. İş adresi, posta & paket alımı ve imzalanması, resepsiyon görevlisi, toplantı odaları, günlük ofisler ve video konferans imkanları ile yeni pazarlara açılan ya da açılmayı planlayan şirketlere bu süreçte destek veriyor. Şirketler telefonlarına cevap verecek ve postalarını karşılayacak bir kişi istihdam etmeden Regus Sanal Ofis ve Sanal Asistan hizmetinden de yararlanabiliyor.

Google, Toshiba ve GlaxoSmithKline gibi şirketler esnek çalışabilmek ve dünya genelinde büyüdükçe şirketlerinin daha başarılı olmasını sağlamak için Regus'u tercih ediyor. 

Regus 2.3 milyon üyenin ihtiyaç duyduğu her yerde (şehir merkezleri, banliyö bölgeleri, alışveriş merkezleri ve perakende satış noktaları, tren istasyonları, üniversiteler, otoban servis istasyonları ve hatta vakıf, dernek  merkezlerinde) çalışabilecek alanlar sunuyor. 

Daha fazla bilgi için: regus.com.tr – Instagram@regusturkiye