Katma Değeri Olan Projeler Üretiyoruz

Katma Değeri Olan Projeler Üretiyoruz

Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan Bayrampaşa sanayi alanı üzerinde hayat bulan Pashador Projesi, Mutlu İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. Eski Edirne asfaltı, Bereç mevkiinde yer alan ve bahçe katından itibaren geniş bir Haliç ve Marmara panoramasına sahip olan projenin maliyeti ise 40 milyon dolar.

Pashador Projesi Bayrampaşa'ya ne gibi katkılar sağlayacak?

Eskiden sanayi alanı olan bölge, bundan böyle bir yaşam alanına dönüşecek ve bölgeyi bu anlamda bir cazibe merkezi haline getirecek. Çevresinde de yeni yaşam alanlarının inşaa edilmesiyle birlikte İstanbullular için yeni bir merkez olacak. Sağlıklı yaşam alanları oluşturmak ve gerçek anlamda bir şehir inşa etmek adına, bu değişimleri yapmak zorundayız. Sanayi alanları başta olmak üzere, kent içindeki alanlarda kentsel dönüşüm kaçınılmaz. Geçmişten günümüze kadar plansız yapılaşmanın getirdiği problemleri, ortaya koyduğumuz yeni projelerle çözmeye hazırız. Bayrampaşa'da sanayi alanında başlayan bu dönüşüm, diğer çalışmalar için bir model olacaktır inancındayız.

 Pashador Projesi'ne sanayiden kentsel dönüşümün ilk örneği diyebilir miyiz?

Bildiğiniz gibi Bayrampaşa'da sanayideki kentsel dönüşüm çalışmaları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'in ilk kepçeyi vurmasıyla başladı. Daha önce bu bölgede konutlarda kentsel dönüşüm devam ediyordu. Biz de başlattığımız bu proje ile sanayide kentsel dönüşüm çalışmalarında örnek teşkil ediyoruz.

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında, yapılan teknik çalışmalar sonucu depreme dayanıklı olmadığı tespit edilen sanayi bölgesi boşaltıldı. Mutlu İnşaat olarak biz de 50 bin metrekarelik bu alanda Pashador Projesi'ni hayata geçiriyoruz.

Projenin mimari detayları hakkında bilgi verir misiniz?

Eski Edirne asfaltına bakan 3 katlı ticaret merkezinin üzerinde yükselen 14 katlı, 181 adet daireden oluşan projemiz, Bayrampaşa'nın en yüksek kotunda yer alıyor. Proje, bahçe katından itibaren geniş bir Haliç ve Marmara panoramasına sahip.

İnşaat alanı 50 bin metrekare olarak belirlenen Pashador Projesi'nin etrafında ise 10 bin metrekare yeşil alan bulunuyor.

 Pashador Projesi'nde kaç tip daire var ve bu dairelerin genel özellikleri nelerdir?

Ağırlıklı olarak 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan projemiz, bölge standartlarının çok üzerinde bir kalite, ferah ve geniş konut arayışı içinde olanlar için ideal bir seçim.

Projemizde 1 oda 1 salon 74 metrekare, 2 oda 1 salon 95 metrekare ve 135 metrekare, 3 oda 1 salon 170 metrekare, 4 oda 1 salon 210 metrekare ve 5 oda 2 salon 340 metrekare olmak üzere 5 ayrı konut alternatifi yer alıyor.

Site içinde alışveriş merkezi/market vb. bir yer olacak mı?

10 bin metrekare 'lik ticari alanın içerisinde market, tekno-market, banka, eczane, kuaför, kuru temizleme gibi hizmet birimlerinin yanı sıra cafe ve restoranlar yer alacak.

Dairelerde ısı, su ve ses izolasyonu var mı?

Mutlu İnşaat'ın altına imza attığı bütün projelerde olduğu gibi Pashador Projesi'nde de ısı ve su izolasyonu uygulaması yapıyoruz. Isı ve su yalıtımı; şu ana kadar tamamladığımız konut, toplu konut, iş ve alışveriş merkezi, eğitim kurumları ve sanayi siteleri gibi bütün projelerimizde standart olan bir uygulamamızdır.

Pashador'da sosyal tesis imkanları nelerdir? Spor salonu var mı? Çocuklar için oyun alanları var mı?

Pashador'da yaşamı kolaylaştırmak ve her anlamda konforu sağlamak adına, konut ve iş yeri sahiplerinin bütün ihtiyaçlarını karşılayabileceği spor kompleksi, havuz, sauna ve yürüyüş alanları gibi sosyal tesisler de inşa ediliyor. 

Pashador Projesi'nde otopark imkanları nasıl olacak?

Pashador'da kapalı otopark ve misafir otoparkı mevcut.

Pashador Projesi'nde konut kredisi ile daire satın alınabilir mi?

Pashador Projesi'nde ev sahibi olmak isteyenlere, anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından, bizim garantörlüğümüzde kredi kullanma imkanı sunuluyor.

Projenin okul, hastane ve alışveriş merkezlerine uzaklığı nedir?

Çok merkezi bir konumda yer alan Pashador Projesi, okul ve hastane gibi bütün sosyal olanaklara (Mustafa Itri İ.Ö.O, GOP Hastanesi) yürüyüş mesafesinde olup, Gaziosmanpaşa meydanına da çok yakın. Forum İstanbul'a ise araçla 5 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Pashador Projesi'ni diğer konut projelerinden ayıran en önemli özellik nedir?

Bölgede yeni, yani deprem sonrası yapılaşmanın olmayışı nitelikli konut eksiğini de beraberinde getiriyor. Pashador Projesi ile bölgeye hem kaliteyi hem de dönüşümü getirmeyi planlıyoruz. Kolay ulaşılabilir olması ve tüm İstanbul panoramasına hakim bir manzaraya sahip olması projemizin en çıkan özelliklerinden. Projenin tam önünde Topkapı-Habipler metro hattının Uluyol/Bereç durağı yer almakta. Ayrıca, otobüs ve dolmuş hatları da istediğiniz her yere ulaşmanızı sağlıyor. 

Mutlu İnşaat'ın Pashador Projesi haricinde tamamlamış olduğu ya da bundan sonra başlayacağı projeler var mı?

Şimdiye kadar tamamlamış olduğumuz birçok konut, AVM, sanayi sitesi projelerimiz var. Bunlardan bazılarını sıralamak gerekirse, konut ve toplu konut projelerimiz arasında; Yasemin Konaklar 1-2, Güneşli Park Gardenya, Palmira Konutları, Merter Park Evleri, Pruva Konutları, Mutlu Konakları, Ataköy Konakları, Günyüzü Konakları, Flyinn Residence, 19 Mayıs Mayıs Konakları, Aydos Toplu Konutları, Başakşehir Toplu Konutları yer alıyor. AVM projelerimiz ise Ümraniye AVM&Otel, Capital Tower, A Plus Ataköy, Metroport AVM, Kadir Has AVM. Ayrıca, Aksu Sanayi Sitesi, Bakırcılar ve Pirinçciler Sanayi Sitesi ile Pakpen-Mutlu Sanayi sitesi de tamamladığımız sanayi sitesi projelerimizden bazıları. Mutlu İnşaat olarak, Türkmenistan'ın Aşkabat kentinde yarım ay şeklinde projelendirilen ve içerisinde tenis kortları, basketbol sahaları, çocuk oyun alanları ve 2  adet fitness merkezi bulunan ultra lüks bir projeye de imza attık.

2013 projelerimiz arasında Beylikdüzü Şahinler Holding arsası üzerinde gerçekleştireceğimiz yeni bir konut projesi bulunuyor. Bu proje, 74 dönüm arsa üzerinde 270 bin metrekare inşaat alanına sahip. Projede 1000'in üzerinde konut ve ticari birimler yer alıyor. Ümraniye Tepeüstü'nde yine bir kentsel dönüşüm projemizi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bu projede ise 36 adet parseli birleştirip, tek parselde toplayarak peyzajı ve yeşil alanı bol bir konut sitesi yapmayı planlıyoruz.

Her Zevke Uygun Tasarım

181 konut ve 10 bin metrekare ticari alanın yer aldığı bir kentsel dönüşüm projesi olan Pashador, her zevk ve ihtiyaca cevap verebilecek şekilde tasarlandı. Pashador, her yaş grubuna hitap eden sosyal alanları ile size, hayallerinizi aşan konforlu bir yaşam alanı sunuyor.

Tüm İhtiyaçlar Göz Önünde Bulunduruldu

Özel rampalar, rahatça bilinilebilen asansörler, WC'lerde fotoselli musluklar, özel yol tasarımları, park ve çevre düzenlemeleri uygulamaları, engelli vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlandı.