Mutlu yaşamın yeni adresi, Saloon Residence

Mutlu yaşamın yeni adresi, Saloon Residence

Kentin içinde kalabalığın dışında" sloganı ile lanse edilen Saloon Residence, ezber bozan konsepti ile dikkat çekiyor. Bir insan misali inşa edildiği alanı kucaklayan projede, sosyal alanlar alışılmışın dışında çok geniş bir alanda yer alıyor. Ortak alanların bir salon gibi evin bir parçası olarak tasarlandığı projede, konut sakinlerinin evinden çıkmadan sosyalleşmesi hedefleniyor. İnsanların maksimum derecede keyif alacağı bir yaşam alanı yaratmayı hedeflediklerini belirten Gen Yapı Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Kuş, projenin her detayının insanın mutluluğu ve huzuru dikkate alınarak tasarlandığını ifade ediyor.


Saloon Residence'ın bir yerde ezber bozan bir konsepti var. Bu fikir nasıl doğdu?
Bu projedeki amacımız bizden konut alan ailelerimize ömür boyu tatil havasında bir yaşam sunmaktır.Yüzde 80 yeşil alanı ile oturumlu Aplus bir yapıdan bahsediyoruz.450 metre kare büyüklüğünde açık ve 80 metre kare kapalı yüzme havuzumuz var.

Peki bu hizmetlerin konut sakinlerine maliyet olarak yansıması nasıl olacak?
Bu konuyla ilgili profesyonel bir firma, çalışma yapıyor. Aidatlar makul seviyelerde olacak, proje bittikten sonra bir işletim süreci olacak. Kar amaçlı bir işletim sistemi olmayacak. Dengeler üzerine oturan bir işletim sistemi olacaktır.

Son yıllarda yeşil binalar trend olmaya başladı. Saloon Residence,  yeşil bina özelliklerini taşıyor mu?
Yeşil çatı sistemi,fotovoltaik aydınlatma sistemi,led ışıklandırma sistemi olacak.Bütün dairelerimiz gün ışığından maksimum derecede yararlanıyor böylece kullanıcının güneş enerjisinden yararlanmasını sağlanıyor.


Saloon Residence'ı siz nasıl tanımlıyorsunuz?
Uzun zamandır üzerinde çalışılan bir proje. 2 seneye aşkın bir süredir proje üzerinde çalışıyoruz. Her detayı çok titizlikle yapıldı. O nedenle çok fazla içimize sinen bir proje ortaya çıktı.. Sosyal yaşamı çok fazla olan, güvenlikli, her türlü sosyal aktiviteyi içinde barındıran bir proje oldu.

Proje emsallerinden hangi yönleriyle ayrılıyor?
 Açık ve kapalı yüzme havuzlarımız hemen yanında ise soyunma, giyinme odalarımız, kafeterya, misafir ağırlama ünitelerimiz, fitness, sauna, Türk hamamı, çocuk bakım ve emzirme odası, alt katında ise kapalı otoparklarımız var. Dolayısı ile sosyal tesisler binanın hemen girişinde yer alıyor.
Bir diğer önemli konu ise her dairenin en önemli ihtiyacı olan  atıl eşyalarını koyabileceği bir yer olmasıdır.
Anadolu Yakası'nın en büyük korkusu depremdir.  Çekmeköy 1. derece deprem bölgesi olmamasına rağmen, Saloon Residence'ı 1.derece depreme dayanıklı, C-35 beton kullanarak güvenli bir yapı  olarak inşa ettik.

Misafir  odaları
Misafirleriniz için alt katımızda konut sakinlerinin site yönetiminden kiralayabileceği özel tasarlanmış odalarımız var. Yani sizin bir eviniz var ama şoför ya da bakıcınızı evinizde konaklatmak istemiyorsunuz. Bu durumda alt katınızda bulunan ünitelerden kiralamak sureti ile yararlanabiliyorsunuz.

Maksimum yaşam alanı
Burada yaşam alanı maksimum olan bir projeden bahsediyoruz. Çok geniş, kat bahçesi olarak kullanabileceğiniz balkonlar var. Dolayısı ile konut sakinleri kendi küçük ihtiyaçlarını kendi botanik bahçelerini yaratarak üretebilecekler.

Hedef kitleniz kimler?
A plus kalitesinde yaşamak isteyen herkes bizim hedef kitlemizdir.


Projedeki fiyat aralığı nedir?
Metrekare fiyatlarımız lansmana özel 2 bin 800 TL'den başlıyor. Proje tamamlanıncaya kadar bu rakamların üst seviyelere çıkacağını düşünmekteyiz.

Projede şu ana kadar kaç dairenin satışı gerçekleşti?
Yüzde 18 civarında bir satış gerçekleşti.

Daha çok yatırım mı yoksa oturum amaçlı mı talep görüyor?
Her 2 şekilde de talep görüyor ama yoğunluk oturum amaçlı diyebiliriz.

Projenin lokasyonunun avantajları neler?
Çekmeköy, Anadolu Yakası'nın yıldızı parlayan bölgeleri arasında yer alıyor. Benim gözümde bu proje Anadolu Yakası'nda Ataşehir Finans Merkezi lokasyonunda bir proje. E-5 ile TEM güzergahlarının hemen çıkış noktasında yer alıyoruz. Hemen yanımızda bulunan metro istasyonu ve merkeze olan yakın konumu projeyi daha da cazip ve avantajlı kılıyor.
Daha önce böylesi büyük bir konseptte projeniz oldu mu? Saloon Residence ilk mi?
İstanbul Anadolu Yakası'nda çok sayıda  konut projelerimiz oldu. Ama Saloon Residence bizim ilk VIP  rezidans projemizdir
Genellikle basamak basamak ilerlemek daha tedbirli gelir fakat siz çok iddialı bir projeyle girdiniz…
İddialı bir proje güç birliği ile oluşur. Bu projenin arkasında da 20 yılı aşkın bir sürenin getirdiği ticari ilişkiler, dostluklar, arkadaşlıklar ve birliktelikler var.

Yakın zamanda başka projeleriniz olacak mı?
Evet,  yeni konut projelerimiz olacak.


Hangi bölgede olacak bu projeniz?
Yine Ümraniye bölgesinde olacak. Talepler oluştu.  Dolayısı ile hepsini değerlendirmeye alıyoruz. Bundan sonraki  projemizde A plus kalitesinde olacak.

İstanbul dışında da proje geliştirmeyi düşünüyor musunuz?
Bu tarz düşüncelerimiz var ama bunları konuşmak için henüz erken.

Gen Yapı'nın büyüme planı nedir?
Kaliteli, A plus rezidanslarda yaşam alanları üreterek, yolumuza devam etmek istiyoruz.

Saloon Residence'ta sosyal alanların kurulumu ile bir farklılık yarattınız. Diğer projelerinizde de bu iddialı tutumunuzu sürdürecek misiniz?
Aynı şekilde devam edeceğiz. Yine insanın başrolde olduğu projeler üretmeye devam edeceğiz.

Zengin sosyal yaşam
Deprem yönetmeliliklerine  uygun olarak inşa edilen Saloon Residence'ın sosyal yaşam alanları arasında; lobi, fitness center, tenis kortu, çok amaçlı salon ( toplantılar , doğum günü vs gibi etkinlikleriniz için ), kapalı otopark, dinleme alanları, açık havuz, sauna, basketbol sahası, kafeterya, çocuk oyun alanları, kapalı havuz, Türk hamamı, yardımcı odası, akıllı ev ve yürüyüş yolları bulunuyor.

 

Konut Haberleri