Narlıdere’ye nitelik getiriyor

Narlıdere’ye nitelik getiriyor

Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, kuruldukları günden bu yana Narlıdere'de nitelikli, güvenilir ve insan odaklı projeler ürettiklerini söylüyor. Tanyer, yüksek kaliteyi uygun maliyetle sunmaya devam edeceklerini ifade ediyor.

Tanyer İnşaat'ı tanıyabilir miyiz?
Bir aile şirketiyiz. Tanyer İnşaat 1994 yılında kuruldu. İşe müstakil ev ve villa inşaatlarıyla başladık. Kuruluşumuzdan bu güne dek prestijli konut projeleriyle Narlıdere bölgesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Altınvadi, Altınova, Narlıdere Mavisu, Asma Bahçeler, Değirmen Evleri gibi projelerle 18 yıldır kamuoyunun güvenini kazandık.

Projelerinizde vazgeçemediğiniz bir detay var mı? Temel felsefeniz nedir?
Sayı olarak çok konut üretmektense nitelik olarak yüksek kaliteye sahip ve insanlara çağdaş bir yaşamın anahtarını sunan evler inşa ediyoruz. Sağlam, güvenilir ve insan odaklı yaşam konseptine sahip projeler üretiyoruz.


Asma Bahçeler projenizden bahseder misiniz?
18 bin metrekare alan üzerinde yer alan Asma Bahçeler'de 1+1, 2+1, 3+1 ve dubleks villalardan oluşan 4 farklı tipte toplam 92 konut bulunuyor. Yamaç üstünde inşa edilen Asma Bahçeler'de bir evin terasının diğerinin bahçesi olması mantığıyla evler aşağı doğru inecek. Tüm evlerin önü açık olacak. Projede ısı, su, ses ve yangına karşı özel yalıtım sistemi de var.

Asma Bahçeler'de 120 araçlık kapalı otopark, açık havuz, çocuk havuzu, çocuk oyun alanı, özel peyzaj, yürüyüş ve bisiklet parkurları, doğalgaz, 24 saat kameralı güvenlik, yatay asansör, sığınak, artezyen ve hidrofor sistemi, jeneratör, fitness salonu, sauna, elektrikli araçlar için şarj ünitesi, etkinlik salonları yer alacak.

Proje, emsallerinden hangi yönleriyle ayrılıyor?
Narlıdere'de dağ ve deniz manzarasına sahip ve hem kent merkezinin tüm olanaklarını, hem de doğanın güzelliklerini bir arada sunan proje, kent merkezinde yazlık keyfi yaşatacak. Dünyanın 7 harikasından biri olan Babil'in Asma Bahçeleri'nden esinlenerek tasarlanan Asma Bahçeler projesi, gerek mimari yapısı ve inşaat tekniği, gerekse doğayla iç içe konumuyla İzmir'de benzerine rastlanılması zor uygulamalardan biridir.

Projelerinizin tamamı İzmir'de bulunuyor. Neden özellikle İzmir?
Kurulduğumuz günden bu yana Narlıdere bölgesinde hayata geçirdiğimiz projelerle tanınıyoruz. Narlıdere temiz havası, geniş ulaşım ve sosyal olanakları, üniversite, eğitim ve sağlık merkezlerini barındırması ve sağlam zemin yapısıyla bizim için önem taşıyor.

İzmir gayrimenkul sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz?
1980 yılından sonra belediye ve inşaat mühendisleri odasının çalışmaları sonucunda denetimler arttı. 1990 yılından sonra kullanılan malzeme kalitesinin artmasıyla daha kalıcı ve sağlam binalar yapılmaya başlandı.
2007 yılından sonra yapı denetim şirketleri devreye girdi. İnşaat firmaları da daha nitelikli projelere imza atmaya başladı.

2012 yılında inşaat sektörünün yüzde 15 daralmasına rağmen konutlarımızı yüksek kalitede ve uygun maliyet politikasıyla satışa sunduğumuz için daralmadan çok etkilenmedik.

Tanyer İnşaat'ın geleceğe dair hedefleri neler?
Önümüzdeki dönemde de İzmir'in farklı bölgelerinde prestij projelerine imza atmayı sürdüreceğiz. Tanyer İnşaat olarak dönüşüme katkı sağlayacak, İzmir'i daha da çağdaşlaştıracak projelerde yer almak isteriz.

 

Konut Haberleri