Teknik Yapı Fikirtepe’de 2 bin 650 konut yapacak !

Teknik Yapı Holding, kentsel dönüşümün pilot bölgesi Fikirtepe’de 750 hak sahibiyle anlaşarak 2 bin 650 konutluk 3 proje için harekete geçti.
Teknik Yapı Fikirtepede 2 bin 650 konut yapacak !
Bu haberi paylaşın :
Tarih : 17 Ocak 2012 Salı 08:06

Teknik Yapı Holding, kentsel dönüşümün pilot bölgesi olan Fikirtepe'de 2 bin 700 Konut yapmak için hak sahipleriyle imzayı attı. Toplam 1.5 milyar liralık hasılat büyüklüğüne ulaşacak proje için 52 bin metrekarelik alanı kapsayan 3 ada ve 215 parselden oluşan araziye imza atan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım "Toplam 750 hak sahibiyle imzayı attık. Bölgede daha çok Rezidans ve Home Ofis yapacağız" dedi. Fikirtepe'te kat yüksekliğinin 80 metre ile sınırlandırıldığını da söyleyen Umut Durbakayım, kendi parsellerinden birinin Tepe üzerinde olduğunu ve böylece Deniz ve ada manzarasına sahip olacaklarını söyledi.

Taşınma ücreti de verilecek

Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım ve Umut Durbakayım, Fikirtepe ile ilgili projelerini sohbet toplantısında anlattı. Projedeki son imzaların da kısa sürede atılacağını söyleyen Umut Durbakayım "Bu adalarda yer alan her bağımsız bölüm için belli bir ‘hak mahrumiyeti bedeli' ödenecek Bu rakam her Konut için aylık 700 lira, dükkan için aylık 1.000 lira.

Ayrıca bir kereye mahsus taşınma bedeli olarak 1.000 lira ödenecek. Adaların büyüklükleri ve anlaşma oranları ise şu şekilde; birinci ada alanı yaklaşık 19 bin metrekare ve burada yapılması planlanan konut sayısı 950, ikinci ada alanı 20 bin metrekare ve burada yapılması planlanan konut sayısı 1.000, üçüncü ada alanı 13 bin beş yüz metrekare ve yapılması planlan konut sayısı 700" diye konuştu.

TEKNİK YAPI PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN!

Kentsel dönüşüm projeleri Deluxia Palace gibi olacak

Fikirtepe'de emsal değerin 4.14 olduğunu söyleyen Umut Durbakayım, bölgedeki ev sahipleriyle yüzde 55'lik oran üzerinde anlaştıklarını belirterek "100 metrekarelik arsaya 414 metrekare inşaat ruhsatı var. Bunun yüzde 55'i Arsa sahibinin olacak" dedi. Fikirtepe'deki evlerin lüks Rezidans seviyesinde olacağını ve Deluxia Palace projesinin kalitesinde yapılacağını belirten Umut Durbakayım, kat sahiplerinin çoğunun evleri bitince o projelerde oturmayı düşündüklerini söyledi. 

Evler 4. kattan itibaren Sarayburnu’nu görecek 

Fikirtepe projesi için birden fazla konsept hazırladıklarını söyleyen Durbakayım, "Konseptte revizyonlar gündeme gelebilir. Yükseklikte 80 metre sınırı getirildiği için 27 kata kadar çıkabiliriz. Ancak projede 4. kattan itibaren Sarayburnu manzarası olacak" dedi. Ada sakinlerine yüzde 55 pay verdiklerini ifade eden Durbakayım, "Her bağımsız bölüm için belli bir hak mahrumiyeti bedeli ödeyeceğiz. Bu rakam konut için aylık 700 lira, dükkan içinse bin lira olacak. Ayrıca bir kereye mahsus taşınma bedeli olarak da 1000 lira ödenecek" diye konuştu.

Teknik Yapı iletişim bilgileri 

Web    : www.teknikyapi.com/

e-mail : info@teknikyapi.com

Tel        : 444 10 08

İlgili Haberler

Haftanın Projesi
DKY İnşaattan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanyaDKY İnşaat'tan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanya

DKY inşaat, Lokum Evler ve DKY Kartal projelerine özel Ramazan Kampanyası düzenliyor. Şirket her iki proje için Ramazan ayı boyunca varolan indirimlere ek olarak yüzde 3 indirim fırsatı sunuyor.


Foto galeri

  • SİYAH KALEM KÖY ZEKARİYAKÖY
  • DUMANKAYA MOZAİK
  • ESENLER EMLAK KONUTLARI
  • METROPARK TOWERS