TL'yi ve Ekonomiyi Destekliyoruz

Yazdır

Tüm dünyada yaşanan ekonomik, politik ve sosyal olaylardan ötürü sürekli dalgalanan ve ani tırmanış yaşanan döviz kurları ülke ekonomimizi derinden etkiliyor.

Özellikle belirli bölgelerde dövizle, çoğunlukla USD ve EURO cinsinden fiyatlarla satılmakta / kiraya verilmekte olan gayrimenkullerin pazarlanmasında da ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Zira USD kurunda %20’lere varan artış TL cinsinden inanılmaz yükselişi beraberinde getiriyor. Bu nedenle pek çok sektörde başlatılan TL’yi veEkonomiyi Destekleme Kampanyası’na emlak sektöründe ALTIN EMLAK öncülük etmeye başladı.

Dövize endeksli pazarlama yerine TL karşılığı ile pazarlama yolunu desteklediklerini ve tüm mal sahipleri ile irtibata geçtiklerini belirten ALTIN EMLAK Genel Müdürü Hakan ERİLKUN bunun hem gayrımenkullerin çok daha hızlı ve sağlıklı pazarlanmasını sağladığını hem de ülke ekonomisini destekleme adına görevleri olduğunu belirtti. ERİLKUN düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: Döviz, ani dalgalanmalarla alıcı ve kiracılar için büyük risk teşkil etmektedir.

Bu nedenle TL bazlı gayrimenkullerin tercih edilmesi satıcı / kiraya verenlerin de uzun bekleme süresi ile karşı karşıya kalmaları demektir. Kaldı ki kurlardaki ani ve çok hızlı yükseliş alım gücünün düşmesine ve ödemelerin aksamasına da neden olmaktadır. Tüm bu nedenlerle ancak hepsinin ötesinde, içinde yaşadığımız ülkemize, ekonomimize, insanımıza özetle vatanımıza bir boyun borcu olarak borcu olarak TL’yi destekliyor, ülke ekonomisinin TL ile kalkınmasını desteklemenin her vatandaşın görevi olduğunu düşünüyoruz.

Yeni uygulamanın ilk etabında ülke genelinde bulunan tüm bayilerinin TL’yi desteklemek amacıyla mal sahipleri ile görüştüklerini ve bu harekete öncülük ettiklerini belirten ALTIN EMLAK Genel Müdürü Hakan ERİLKUN ‘Portalimizde bulunan binlerce gayrimenkul kaydından dövizle pazarlananları seçerek mal sahipleri ile irtibata geçtik, elbette çok olumlu yanıtlar aldık. Duyarlı yaklaşımlarından ötürü tüm bayilerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz’ dedi.