Urfa'da Yeni İmara açılan bölgeler

Şanlıurfa'da yeni imara açılan Dağ eteği, Sırrın-Karşıyaka, Süleymaniye-Direkli bölgelerinde alt yapı çalışmalarının devam ediyor.
Urfada Yeni İmara açılan bölgeler
Bu haberi paylaşın :
Tarih : 01 Haziran 2011 Çarşamba 00:22

Hızla büyüyen Şanlıurfa'ya kaliteli bir plan sunma adına çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirten Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, yeni imara açılan Dağ eteği, Sırrın-Karşıyaka, Süleymaniye-Direkli bölgelerinde alt Yapı çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Şanlıurfa Belediyesinin imardan sorumlu başkan yardımcısı Güllüoğlu, bu İmar alanlarının Konut sektörünü canlandırmasını ve müttehitlere iş imkânları sağlamasını bekledikleri ifade etti. 

Güllüoğlu, hızlı gelişen Şanlıurfa'ya ayak uydurması ve hızlı göçle birlikte yapılaşmanın kontrollü bir şekilde yapılması adına daha öncede İmar Planları yaptıklarını hatırlattı. Özelikle Dağ eteği ve Sırrın- Karşıyaka bölgesine hem alt Yapı hizmetlerinin götürülmesini hem de bu bölgeleri daha cazip bir bölge yapmak için İnşaat sektörüne sunmak için bazı adımlar attıklarını dile getiren Güllüoğlu, buraların altyapı projelerini tamamlayarak çalışmalara başladıklarının altını çizdi. 


BELEDİYE, PERSONELİNE KONUT YAPIYOR 
Güllüoğlu, Dağ eteği bölgesinde özelikle ilk etapta Şanlıurfa Belediye personeline hizmet etmek ve o bölgenin İmar planına uygun bir şekilde, orada yapılaşmaya örnek sunmak adına belediye personeliyle birlikte bir kooperatif kurulduğunu vurguladı. Bu kooperatif çerçevesinde şuan kazıyı bitirdiklerini hatırlatan Güllüoğlu, "İnşallah hem Dağ eteği bölgesinde planlamaya örnek teşkil edecek hem de konutu olmayan belediye personeline Konut yapma adına İnşaat çalışmalarını başlattık."dedi 


URFA’YA KALİTELİ PLAN SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORU
Şanlıurfa Belediyesinin imardan sorumlu başkan yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, imar çalışmaları ile ilgili şunları söyledi:"Biz belediye olarak yeni imar alanlarının düzenlenmesi, hızlı gelişen Şanlıurfa'ya ayak uydurması ve hızlı göçle birlikte yapılaşmanın kontrollü bir şekilde yapılması adına daha öncede açıkladığımız gibi İmar Planları yapmıştık. Ancak bunların devamında bu imar alanlarını konut sektörünün canlandırılmasını müttehitlerimize iş imkânlarının çıkartılması ile ilgili özelikle dağ eteği ve sırrın Karşıyaka bölgesinde buralara hem alt yapı hizmetlerinin götürülmesi hem bu bölgeleri daha cazip bir bölge olarak kullanmak üzere inşaat sektörüne sunmak üzere biz bazı adımlar attık ve atıyoruz. Özelikle alt yapı ile ilgili projeleri tamamladık ve bunların alt yapı çalışmalarına başladık.

Hızlı bir şekilde burada Yol açma çalışmalarını sürdürüyoruz. Dağ eteği bölgemizde özelikle ilk etapta Şanlıurfa Belediye personeline hizmet etmek ve o bölgeye imar planına uygun bir şekilde orda bir yapılaşmaya örnek sunmak adına belediye personelimizle birlikte bir kooperatif kuruldu. Bu kooperatif çerçevesinde şuan kazıyı bitirdik inşallah hem dağ eteği bölgesinde planlamaya örnek teşkil edecek hem de konutu olmayan belediye personeline konut yapma adına inşaat çalışmalarını başlattık. Bunun devamında dağ eteği bölgesinde Sırrın-Karşıyaka'da özelikle Süleymaniye-Direkli bölgesinde ve bunun devamında maşukla ilgili planlamalarımız bitirip yine hızla büyüyen Urfa'ya kaliteli bir plan sunma adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

sanliurfa.com

İlgili Haberler

Haftanın Projesi
Seha Yapı, yatırım yapmak isteyenler için özel bir kampanya başlattıSeha Yapı, yatırım yapmak isteyenler için özel bir kampanya başlattı

Konya’nın en fazla konut üreten şirketi Seha Yapı, hem ev sahibi olmak isteyen birçok aile hem de yatırım yapmak isteyenler için özel bir kampanya başlattı.


Foto galeri

  • SİYAH KALEM KÖY ZEKARİYAKÖY
  • DUMANKAYA MOZAİK
  • ESENLER EMLAK KONUTLARI
  • METROPARK TOWERS