Gazeteci ve Gaziler İçin Toki Konutlarına Başvuru Başladı

Yazdır

Malatya'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından basın mensupları ve gaziler için yaptırılacak olan konutlar için müracat başladı.

Gazeteciler Cemiyeti ve Muharip Gaziler Derneği Malatya Şubesi`nin başvurusu üzerine Malatya Belediyesi İmar Müdürlüğünce hazırlanan Konut Projesi TOKİ Başkanlığınca uygun görülerek, başvuru şartları ve esasları açıklanmıştı. TOKİ tarafından mevcut Beydağı Yavuz Selim Mahallesi`ndeki TOKİ konutlarının yan tarafındaki Malatya Belediyesince önerilen alana basın mensupları ve gaziler için toplam 368 adet konut yapılacağı bildirildi.

 

Basın mensupları ve gazilerin şartlara uygun olarak formu doldurup ilgiliyerlere vermeleri istendi. İki artı bir ve üç artı bir şeklinde inşaa edilecek olan konutların iki artı bir için belli bir peşinden sonra 180 ay ödemeli şimdiki fiyatı 66 bin TL, üç artı bir şeklinde inşaa edilecek olan konutlar için de 120 ay şimdiki fiyatı 92 bin TL öngörülüyor. Sözü edilen TOKİ konutları hakkında ayrıntılı bilgi Gazeteciler Cemiyeti ve Muharip Gaziler Derneği Malatya Şubesi`nden alınabilecek. Malatya`da TOKİ tarafından basın mensupları ve gaziler için yaptırılacak olan konutlar içinmüracat bugün başlarken, 31 Mart 2012`de sona ereceği kaydedildi. "Kaynak - beyazgazete"