Uzundere de kentsel dönüşüme girdi

Bakanlar Kurulu, Karabağlar'da bulunan bazı alanları 'Uzundere Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı' ilan etti
Uzundere de kentsel dönüşüme girdi
Bu haberi paylaşın :
Tarih : 10 Eylül 2012 Pazartesi 06:50

İzmir'in Ankara'dan onay bekleyen Kentsel Dönüşüm projeleri hayata geçiyor. Bakanlar Kurulu, Karabağlar ilçesinde bulunan bazı alanları 'Uzundere Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı' ilan etti. Karar dünkü Resmi Gazete'de yayınlandı. Bu karar ile Uzundere Vadisi olarak anılan bölgede 314 milyon metrekarelik alan kentsel Dönüşüm kapsamına girdi.

Uzundere Vadisi, kentin çeperinde, Karabağlar ve Gaziemir ilçe sınırlarında yer alan, Çeşme-Aydın Otoyolu'na cepheli projelerimizin konumlandığı bölge.

Yeni alanlar
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Uzundere Vadisi projelerinin amacı, 1/25000 ölçekli İzmir Kentsel Bölge Nazım İmar Planı Revizyonu'nda da belirtilen kuzey-güney yönlü gelişme makroformunu desteklemek ve gelişimin kontrollü ilerlemesini sağlamak olarak belirtiliyor.

Geçtiğimiz ay İzmir'in Gaziemir, Bayındır ve Torbalı ilçelerinde yeni kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanları belirlenmişti. 

İzmir'in Gaziemir ilçesinde belirlenen alanın 'Aktepe ve Emrez Mahalleleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı', Bayındır ilçesi Necati Uza, Yenice ve Hatay mahallelerinde sınırları belirlenen alanın kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı, Torbalı ilçesinde belirlenen alanın 'Çaybaşı Yenimahalle Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı' olarak ilan edilmesi kararlaştırılmıştı.

Kemalpaşa'da kamulaştırma
Öte yandan yine dünkü Resmi Gazete'de İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde Kemalpaşa Lojistik Merkezi ile İzmir İçmesuyu 2. Merhale Projesi için de iki adet acele kamulaştırma kararı alındı. 2012 Yılı Yatırım Programı'nda yer alan Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Demiryolu Bağlantı Hattı ve Lojistik Merkezi Projesi kapsamındaki Kemalpaşa Lojistik Köyü'nün yapımı amacıyla Ansızca ve Yenmiş köylerindeki Araziler kamulaştırılacak. Yine 2012 Yılı Yatırım Programı'nda yer alan İzmir İçmesuyu 2. Merhale Projesi kapsamında İzmir İçmesuyu 2. Merhale İsale Hattı 2. Kısım İnşaatı için de Kemalpaşa'da kamulaştırma gerçekleştirilecek. Kaynak:Yeniasır

İlgili Haberler

Haftanın Projesi
DKY İnşaattan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanyaDKY İnşaat'tan Lokum Evler ve DKY Kartal projelerinde çifte kampanya

DKY inşaat, Lokum Evler ve DKY Kartal projelerine özel Ramazan Kampanyası düzenliyor. Şirket her iki proje için Ramazan ayı boyunca varolan indirimlere ek olarak yüzde 3 indirim fırsatı sunuyor.


Foto galeri

  • SİYAH KALEM KÖY ZEKARİYAKÖY
  • DUMANKAYA MOZAİK
  • ESENLER EMLAK KONUTLARI
  • METROPARK TOWERS