Yenimahalle'de kentsel dönüşümde öncelik hak sahiplerine

Ankara'nın Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Başkan Yardımcısı Erhan Aras yüzde 70'i tamamlanan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'ni inceledi.
Yenimahallede kentsel dönüşümde öncelik hak sahiplerine
Bu haberi paylaşın :
Tarih : 23 Mayıs 2013 Perşembe 09:50

Ankara'nın Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Başkan Yardımcısı Erhan Aras yüzde 70'i tamamlanan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'ni inceledi. Bin 92 gecekondunun yıkıldığı mahallede 3 bin 500 konutluk Modern binalar yükselmeye başladı. Yaklaşık bir sene içerisinde projenin büyük bir bölümünü tamamlayan Yenimahalle Belediyesi, 22 bloktan oluşan yerleşim alanındaki çalışmaların sonuna geldi. Yıl sonunda bitirilerek teslim edilmesi planlanan projenin yüzde 70'i tamamlandı.

Mehmet Akif Ersoy'da bin 92 gecekondunun yıkılmasıyla başlanan projede öncelik hak sahiplerine verildi. İşgalci durumundaki vatandaşlara Kira yardımını sürdüren Belediye 2+1 evleri 120 aylık vadeyle cüzi bir fiyata sunacak. Arsası 145 metrekare olana 2+1, 195 metrekare olana 3+1, 245 metrekare olana 4+1, 250 metrekareden fazla alana sahip olan vatandaşlara ise 2 Daire verilecek. Kentsel dönüşümde sosyallik olgusunu ön planda tutan belediye, hak sahiplerini gecekondularının bulunduğu yerde, sosyal donatı alanlarıyla bezenmiş ve kaliteli malzemeyle inşa edilmiş Modern konutlarla buluşturacak.

KERMESİ ZİYARET ETTİ

Belediye Başkanı Fethi Yaşar daha sonra Demetevler Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği tarafından düzenlenen kermese katıldı. Ev hanımlarının hazırladığı yemek stantlarını gezen Yaşar, eğitime katkı amacıyla yapılan çalışmayı takdirle karşıladığını söyledi. Yaşar, "Eğitim için yapılan her çalışma takdire şayandır." dedi.Kaynak:Haberaktüel.com

İlgili Haberler

Haftanın Projesi
Seha Yapı, yatırım yapmak isteyenler için özel bir kampanya başlattıSeha Yapı, yatırım yapmak isteyenler için özel bir kampanya başlattı

Konya’nın en fazla konut üreten şirketi Seha Yapı, hem ev sahibi olmak isteyen birçok aile hem de yatırım yapmak isteyenler için özel bir kampanya başlattı.


Foto galeri

  • SİYAH KALEM KÖY ZEKARİYAKÖY
  • DUMANKAYA MOZAİK
  • ESENLER EMLAK KONUTLARI
  • METROPARK TOWERS